Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
10. apríl 2016

Arcibiskup z Canterbury priznal, že je synom Churchillovho tajomníka

Najvyšší duchovný líder anglikánov Justin Welby po DNA testoch spoznal svojho skutočného biologického otca.

Arcibiskup z Canterbury priznal, že je synom Churchillovho tajomníka


Justin Welby sa stal duchovným lídrom anglikánov pred troma rokmi. Foto – TASR/AP

Arcibiskup z Canterbury Justin Welby je podľa výsledkov testov, ktoré podstúpil pred niekoľkými týždňami, biologickým synom osobného tajomníka Winstona Churchilla. Informoval o tom britský The Tablet.

Welbyho matka Jane Williams mala milostnú aféru so Sirom Anthonym Montagueom Browneom krátko pred svadbou s Gavinom Welbym. „Je to pre mňa obrovské prekvapenie,“ povedal 60-ročný arcibiskup Welby, ktorého detstvo bolo poznačené alkoholizmom oboch rodičov.  

Prečítajte si aj
Hlava anglikánov: Obavy z príchodu migrantov nie sú prejavom rasizmu Zdieľať

„Niekoľko dní pred svadbou som pod vplyvom alkoholu na oboch stranách spala s Anthonym Brownom,“ priznala Welbyho matka. Nefunkčné manželstvo s Gavinom Welbym napokon trvalo iba tri roky. Výsledky testov sú aj pre ňu „neuveriteľným šokom“.

Canterburský arcibiskup zdôraznil, že jeho matka neskôr zmenila svoj život, podstúpila liečbu a už 48 rokov sa alkoholu nedotkla. „Som na ňu nesmierne hrdý. Je to svedectvo Kristovej milosti, ktorá nás očisťuje a dáva sa každému človeku,“ uviedol Welby, ktorý je duchovným lídrom približne 85 miliónov anglikánov. „Objavujem, kto som, v Ježišovi Kristovi, nie cez genetiku. Moja identita v ňom sa nikdy nezmení," dodal arcibiskup Welby.

Inzercia

Odporúčame

Zomrela Matka Angelika. Nebála sa hierarchie ani liberálov

Zomrela Matka Angelika. Nebála sa hierarchie ani liberálov

Navždy zmenila tvár amerického katolicizmu. Nezlomilo ju ťažké detstvo ani zdravotné problémy. Za všetkými ťažkosťami hľadala Božiu prozreteľnosť. Zakladateľka najväčšej katolíckej televízie EWTN, rehoľná sestra Matka Angelika, opustila svet. Jej príbeh sa rodil cez bolesť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.