Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. jún 2023, 17:59

Emanuela Orlandiová

Pápež uistil rodinu zmiznutého dievčaťa o svojich modlitbách

Pápež uistil rodinu zmiznutého dievčaťa o svojich modlitbách

Foto: TASR/AP/Andrew Medichini

Františkove slová si na Námestí sv. Petra vypočul aj Pietro Orlandi, brat 15-ročnej tínedžerky, ktorá zmizla presne pred 40 rokmi.

Pápež František počas pravidelnej modlitby Anjel Pána ubezpečil o svojich modlitbách rodinu 40 rokov nezvestnej dcéry zamestnanca Vatikánu Emanuely Orlandiovej. Jej brat Pietro pápežove slová označil za znamenie, že Vatikán sa prípadom zmiznutia Emanuely vážne zaoberá.

Pápež Orlandiovcov uistil, že na nich myslí, najmä na Emanuelinu matku, a zahŕňa ich do svojich modlitieb. Dodal, že to platí pre všetky rodiny, ktoré sa nachádzajú v podobnej situácii.

Brat zmiznutého dievčaťa Pietro Orlandi po pápežovom uistení o modlitbách vyhlásil, že „tabu týkajúce sa Emanuely bolo konečne prelomené“. Františkove slová označil za „znak nádeje, že sa čoskoro dopátrame k pravde“.

Emanuela Orlandiová je dcérou zamestnanca Vatikánu, kde rodina žila. Dvadsiateho druhého júna 1983 sa nevrátila domov po hodine flauty v Ríme a odvtedy je nezvestná. 

Jej zmiznutie svojho času dominovalo titulkom novín a stále je jednou zo záhad Vatikánu. V súvislosti s touto kauzou sa objavili rôzne hypotézy – od sprisahania s cieľom zabiť medzičasom zosnulého pápeža Jána Pavla II. cez finančný škandál, do ktorého bola zapletená Vatikánska banka, až po špekulácie, že prípad súvisí s podsvetím v Ríme.

Hlavný vatikánsky prokurátor Alessandro Diddi, ktorý prípad vyšetruje, poskytol prokuratúre v Ríme informácie, ktoré považuje za hodné ďalšieho vyšetrovania.

Diddi o tom informoval vo štvrtok, v deň 40. výročia zmiznutia nezvestnej Emanuely.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.