František obedoval s utečencami, deťom daroval hračky

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
František obedoval s utečencami, deťom daroval hračky

František si prezerá kresby, ktoré mu darovali deti po spoločnom obede (Foto: TASR)

František pozval vo štvrtok k obedňajšiemu stolu v Dome sv. Marty 21-člennú skupinu sýrskych utečencov, ktorí momentálne žijú v Ríme.

Momentálne sa o nich stará Komunita sv. Egídia. Sú medzi nimi rodiny, ktoré pápež so sebou priviezol z aprílovej apoštolskej cesty na grécky ostrov Lesbos, a ďalšia skupina utečencov, ktorí pricestovali do Ríma v polovici júna.

Na obede sa zúčastnili aj zástupca štátneho sekretára Svätej stolice Mons. Angelo Becciu, zakladateľ Komunity sv. Egídia prof. Andrea Riccardi spolu s ďalšími členmi komunity, ktorí sa snažia v Ríme vytvoriť pre sýrskych utečencov nový domov.

Prítomný bol aj šéf vatikánskeho žandárstva (Gendarmeria) Domenico Giani a ďalší dvaja príslušníci verejnej bezpečnosti vo Vatikáne, ktorí sa podieľali na presune rodín z Lesbosu do Talianska.

Stretnutie prebiehalo v rodinnej atmosfére, pričom hostia opäť vyjadrili vďačnosť pápežovi za gesto solidarity a podelili sa s ním o nové zážitky z uplynulých mesiacov v Ríme. Tí, ktorí utiekli pred krutou vojnou v Sýrii, tak mali možnosť porozprávať Svätému Otcovi o svojom začiatku nového života vo Večnom meste.

Do rozhovoru s pápežom Františkom sa zapojili nielen dospelí, ale aj deti. Podarovali mu svoje kresby, pričom on im na oplátku venoval hračky a ďalšie dary. 

Pápež František sa za vojnou sužovanú Sýriu opäť verejne prihovoril v uplynulú nedeľu, keď po modlitbe Anjel Pána vyzval prítomných na Námestí sv. Petra, aby sa zjednotili v modlitbe za sýrskych bratov a sestry.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo