Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
27. júl 2018

Účastníci P18 vyzbierali pre rodiny v núdzi 2 500 školských pomôcok

Okrem účastníkov P18 prišli zbierku podporiť aj viacerí obyvatelia Prešova a okolia.
Účastníci P18 vyzbierali pre rodiny v núdzi 2 500 školských pomôcok

Účastníci Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (Foto: TASR/Milan Kapusta)

Účastníci Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa koná od štvrtku v Prešove, aktívne pomôžu rodinám v núdzi.

Na podujatí v piatok vyzbierali približne 2 500 kusov školských pomôcok. Podporia tým celoslovenskú zbierku spojenú so zbieraním pier, školských tašiek, peračníkov, zošitov, pasteliek a iných školských pomôcok, ktorú od júna do augusta už po deviaty raz organizuje Slovenska katolícka charita (SKCH).

Informoval o tom Michal Lipiak z komunikačného tímu P18.

Medzi pomôckami bolo napríklad 15 kusov školských ruksakov, stovky rozličných pier a ceruziek, zošitov a farebných papierov, pasteliek a iné školské pomôcky.

Tím P18 ich nazbieral do 15 škatúľ. Okrem účastníkov P18 prišli podľa Lipiaka zbierku podporiť aj viacerí obyvatelia Prešova a okolia.

„Touto zbierkou sa chceme podeliť s tými, čo to potrebujú,“ vysvetlil zrod myšlienky zbierky hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala. Zbierka podľa jeho slov nadväzuje na podobnú zbierku, ktorú organizátori pripravili pred tromi rokmi na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. Mladí vtedy darovali 750 kilogramov oblečenia. Určené bolo pre farské charity, ľuďom bez domova, chorým, sociálne odkázaným ľuďom a rodinám.

Inzercia

„Tešíme sa, že nadväzujeme na niečo, čo sme už úspešne urobili v minulosti. V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou opäť odovzdáme svoj diel pomoci,“ doplnil Chrvala, ktorý je zároveň tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska.

„Cieľom zbierky je, aby žiadne dieťa nemalo v škole menšie šance len preto, že jeho rodina mu potrebné školské pomôcky nedokáže zabezpečiť. Verím, že zapojenie sa tisícok mladých ľudí do tejto zmysluplnej zbierky nás k tomu skokovo priblíži. Predpokladáme, že pomôcky vyzbierané na P18 pomôžu deťom práve z východného Slovenska,“ povedal generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

Medzi prijímateľmi zbierky budú aj vybrané miesta angažovanosti, ktoré sa venujú deťom a rodinám v núdzi v Prešove a okolí.

Minulý rok charita vyzbierala vyše 13 000 pomôcok.

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.