Účastníci P18 vyzbierali pre rodiny v núdzi 2 500 školských pomôcok

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Účastníci P18 vyzbierali pre rodiny v núdzi 2 500 školských pomôcok

Účastníci Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (Foto: TASR/Milan Kapusta)

Okrem účastníkov P18 prišli zbierku podporiť aj viacerí obyvatelia Prešova a okolia.

Účastníci Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa koná od štvrtku v Prešove, aktívne pomôžu rodinám v núdzi.

Na podujatí v piatok vyzbierali približne 2 500 kusov školských pomôcok. Podporia tým celoslovenskú zbierku spojenú so zbieraním pier, školských tašiek, peračníkov, zošitov, pasteliek a iných školských pomôcok, ktorú od júna do augusta už po deviaty raz organizuje Slovenska katolícka charita (SKCH).

Informoval o tom Michal Lipiak z komunikačného tímu P18.

Medzi pomôckami bolo napríklad 15 kusov školských ruksakov, stovky rozličných pier a ceruziek, zošitov a farebných papierov, pasteliek a iné školské pomôcky.

Tím P18 ich nazbieral do 15 škatúľ. Okrem účastníkov P18 prišli podľa Lipiaka zbierku podporiť aj viacerí obyvatelia Prešova a okolia.

„Touto zbierkou sa chceme podeliť s tými, čo to potrebujú,“ vysvetlil zrod myšlienky zbierky hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala. Zbierka podľa jeho slov nadväzuje na podobnú zbierku, ktorú organizátori pripravili pred tromi rokmi na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. Mladí vtedy darovali 750 kilogramov oblečenia. Určené bolo pre farské charity, ľuďom bez domova, chorým, sociálne odkázaným ľuďom a rodinám.

„Tešíme sa, že nadväzujeme na niečo, čo sme už úspešne urobili v minulosti. V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou opäť odovzdáme svoj diel pomoci,“ doplnil Chrvala, ktorý je zároveň tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska.

„Cieľom zbierky je, aby žiadne dieťa nemalo v škole menšie šance len preto, že jeho rodina mu potrebné školské pomôcky nedokáže zabezpečiť. Verím, že zapojenie sa tisícok mladých ľudí do tejto zmysluplnej zbierky nás k tomu skokovo priblíži. Predpokladáme, že pomôcky vyzbierané na P18 pomôžu deťom práve z východného Slovenska,“ povedal generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

Medzi prijímateľmi zbierky budú aj vybrané miesta angažovanosti, ktoré sa venujú deťom a rodinám v núdzi v Prešove a okolí.

Minulý rok charita vyzbierala vyše 13 000 pomôcok.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo