Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
20. 03. 2014, 08:38

V americkom Colorade došlo k údajnému zázraku na príhovor blahoslavenej Zdenky Schelingovej

Proces svätorečenia rehoľníčky Zdenky Schelingovej sa prehupol do druhej fázy. Do Ríma bola doručená dokumentácia o zázračnom uzdravení, ku ktorému malo dôjsť v arcidiecéze Denver, v štáte Colorado. Diecézny proces skúmania zázračného uzdravenia na príhovor sestry Zdenky ukončili v arcidiecéze Denv...

Proces svätorečenia rehoľníčky Zdenky Schelingovej sa prehupol do druhej fázy. Do Ríma bola doručená dokumentácia o zázračnom uzdravení, ku ktorému malo dôjsť v arcidiecéze Denver, v štáte Colorado.

Diecézny proces skúmania zázračného uzdravenia na príhovor sestry Zdenky ukončili v arcidiecéze Denver 25. februára až 2. marca. Informovala o tom Tlačová kancelária KBS. Prítomná bola aj generálna predstavená Kongregácie milosrdných sestier Svätého kríža, do ktorej sestra Zdenka patrila, bývalá slovenská provinciálka a postulátor (manažér) procesu.

Počas slávnostnej omše členovia tribunálu zložili a podpísali prísahu mlčanlivosti a verejne zapečatili zozbierané dokumenty. Takmer 700-stranový spis obsahuje súbor svedectiev ľudí, ktorí poznali uzdraveného, ako aj lekárske záznamy o jeho uzdravení. Všetky materiály odovzdali do rúk postulátora, ktorý ich spolu so zástupkyňami rehole 11. marca 2014 doručil na Kongregáciu pre kauzy svätých vo Vatikáne.

„Týmto dňom oficiálne začala rímska fáza procesu skúmania predpokladaného zázraku na príhovor bl. Zdenky Schelingovej. Ak sa preukáže, že táto udalosť je podľa lekárskej vedy naozaj nevysvetliteľná, môžeme dúfať, že Svätý Otec, pápež František bude rozhodovať o svätorečení sestry Zdenky Schelingovej, mučenice komunistického režimu,“ povedala Tlačovej kancelárii KBS Šebastiana Tuptová, provinciálna predstavená Milosrdných sestier Svätého kríža na Slovensku.

Sestru Zdenku Schelingovú (1916 – 1955) blahorečil pápež Ján Pavol II. počas svojej poslednej návštevy Slovenska v roku 2003.

Imrich GazdaFoto: upn.gov.sk

Odporúčame

Františkán z Bronxu rapuje pre pápeža

Františkán z Bronxu rapuje pre pápeža

Pápež František inšpiruje umelcov každého druhu. Jedným z nich je Stan Fortuna. Františkán a – raper. V newyorskom Bronxe ho poznajú najmä ako rapujúcého mnícha. Jeho cieľom je predstaviť mladým posolstvo Katolíckej cirkvi tak, aby mu porozumeli. Novým songom Pope Francis oslavuje prvý rok pápeža...

Kritika filmového Bezáka nešetrí

Kritika filmového Bezáka nešetrí

Do kín sa počas týždňa dostal očakávaný film Arcibiskup Bezák zbohom. Filmoví kritici na ňom nenechali suchú ani nitku. Po dokumente českého režiséra Petra Minaříka Arcibiskup s lidskou tváří (2012) a dvoch minuloročných knihách rozhovorov s odvolaným arcibiskupom (Vyznanie a Medzi nebom a peklom) ...