Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
10. máj 2015

Pata: Farnosť, kde otcovia miništrujú so svojimi synmi

Zaužívanú predstavu, že miništrovanie je záležitosť malých chlapcov, vyvracia Farnosť Narodenia Panny Márie v obci Pata (okres Galanta). ministranti-ctyrak.jpg Farárovi Ladislavovi Kunovi v obci Pata pri oltári asistujú trojroční chlapci, ale aj 40-roční muži. O netra...

Pata: Farnosť, kde otcovia miništrujú so svojimi synmi

Zaužívanú predstavu, že miništrovanie je záležitosť malých chlapcov, vyvracia Farnosť Narodenia Panny Márie v obci Pata (okres Galanta).

Farárovi Ladislavovi Kunovi v obci Pata pri oltári asistujú trojroční chlapci, ale aj 40-roční muži. O netradičnej farnosti informovalo rádio Lumen.

Iniciátorom miništrovania dospelých bol miestny farník Peter Nagy, ktorý miništruje od piatich rokov. Počas vojenčiny a nasledujúceho zamestnania s miništrovaním prestal, ale po piatich rokoch sa k službe pri oltári vrátil.

„Keď som sa oženil s manželkou Magdalénkou tu do Paty, tak som začal miništrovať aj tu. Keďže som videl, že je tu plno chlapov aj so synmi, tak som ich postupne nabádal, že miništrovanie nie je len pre malých chlapcov,“ povedal Nagy rádiu Lumen. Jeho výzvy sa stretli s pozitívnou odozvou.

„Spomenul som si ako mňa vychovávali starší miništranti, čo všetko ma naučili. Mal som túžbu všetko to odovzdať mladším,“ dodal Peter Nagy, ktorý sa už teraz teší, ako bude o pár rokov miništrovať so svojím ročným synom.

Imrich Gazda

Ilustračné foto: wikipedia.org

Inzercia

Odporúčame

Pápež sa modlil s pentekostálnymi pastormi

Pápež sa modlil s pentekostálnymi pastormi

Pentekostálnych veriacich charakterizujú mimoriadne prejavy ako je spev so zdvihnutými rukami, tanec či tzv. modlitba v jazykoch. Pope Meets With Evangelical Pastors From Around the World http://t.co/F877eMXYnq pic.twitter.com/aSoYizSkp5 — Zenit English (@zenitenglish) May 8, 2015 Asi sto pentekostá...

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

Pätnásť miliónov eur na výstavbu mešity poslal slovinským moslimom Katar. minaret.jpg Takmer dva roky po položení základného kameňa sa v slovinskej Ľubľane začalo s výstavbou prvej mešity v krajine. Mešita so 40 metrov vysokým minaretom by mala byť dokončená v priebeh...