
Návštevu Matky Terezy si pripomenú v Žiline, Bratislave a Čadci.
Presne pred 25 rokmi na Slovensko zavítala Matka Tereza, zakladateľka Kongregácie misionárok lásky. V sprievode biskupa Pavla Hnilicu a vtedajšieho nitrianskeho biskupa Jána Chryzostoma kardinála Korca navštívila 14. mája 1990 Čadcu. Pozdraviť ju prišli tisícky ľudí. V novootvorenom misijnom dome Nazaret zanechala prvé štyri rehoľné sestry.
K téme
Temná noc Matky Terezy
Po ôsmich rokoch sa misionárky lásky presťahovali do Žiliny, kde pôsobia dodnes. Druhá slovenská komunita sa nachádza v Bratislave.
Práve v Čadci, Žiline a Bratislave sa v najbližších dňoch uskutočnia spomienkové sväté omše.
Návšteva v roku 1990 nebola jedinou. V roku 1987 Matka Tereza zavítala aj do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.
Imrich Gazda
Foto: TASR/Vladimír Benko