Proces blahorečenia Munkovcov pokračuje v Ríme

V aule Bohosloveckej fakulty na Kapitulskej ulici sa uskutočnilo slávnostné záverečné zasadnutie tribunálu, ktorým sa ukončila diecézna fáza procesu blahorečenia Tomáša Munka, novica Spoločnosti Ježišovej, a jeho otca Františka. Zasadnutiu predsedal bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

Podľa platných legislatívnych noriem pre kauzy blahorečenia zložili prísahy osoby zainteresované do procesu a tak potvrdili, že úlohy, ktoré im boli zverené, verne splnili a zaviazali sa zachovať tajomstvo mienky o osobách a kauze. Prísahu zložil aj jezuita Ondrej Gábriš, ktorý ako poverený kuriér odnesie zapečatené spisy do Ríma na Kongregáciu pre kauzy svätých.

K téme
Vianočný príbeh rodiny Munkovcov

Zdieľať

Ešte pred samotným začiatkom zasadnutia, ktoré sa pre technické ťažkosti oneskorilo, sa auditóriu prihovorili jezuita Dominik Kaľata, emeritný biskup, ktorý sa s Tomášom Munkom stretol v noviciáte, historik Róbert Letz, cenzor písomností Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup a vicepostulátor kauzy František Mikloško.

Diecézny proces blahorečenia otvorili 27. septembra 2011. Cieľom tohto konania bolo preskúmať ich život a dokázať ich mučeníctvo. Bližšie informácie o živote otca a syna Munkovcov, ktorí obaja zomreli násilnou smrťou v roku 1945, je možné nájsť na stránke::jezuiti.sk::.

TK KBS

Foto: jezuiti.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo