František ukončil návštevu Latinskej Ameriky. V Paraguaji zmenil plánovaný program

Pápež František pobozkal nohu mužovi, ktorú mu majú o pár dní amputovať.


Náhle zmeny v programe sa už stali súčasťou pontifikátu pápeža Františka. Oficiálny protokol „porušil“ nečakanými zastávkami aj počas minulotýždňovej cesty po Latinskej Amerike.

V piatok po prílete na letisko v paraguajskom hlavnom meste Asunción sa vybral na neplánovanú návštevu ženskej väznice. Na väzenskom dvore mu miestne väzenkyne zaspievali pieseň.

K téme
Pápež v Bolívii: Svet nejde správnym smerom

Zdieľať

Program dňa si pápež upravil aj v sobotu. Popoludní zavítal do Inštitútu sv. Rafaela, ktorý poskytuje starostlivosť ľuďom zasiahnutých chorobami ako AIDS alebo rakovina. Jeho súčasťou je tiež centrum pre opustené, týrané deti a domov pre seniorov.

Hlava cirkvi osobitne požehnala viacero chorých pacientov. Médiá tiež informovali o tom, že pápež František pobozkal nohu mužovi, ktorú mu majú o pár dní amputovať.

V záverečný deň apoštolskej cesty František navštívil oblasť Banado Norte, kde žije okolo 100-tisíc ľudí v drevených slumoch. Poznamenal, že nemôže opustiť Paraguaj bez toho, aby nestrávil aspoň krátky čas s obyvateľmi tejto chudobnej štvrte neďaleko hlavného mesta Asunción. „Teraz môžem pokojne umrieť,“ povedala 82-ročná žena po jeho návšteve. „Je zázrak, že pápež prišiel k nám na toto zablatené miesto.“

František sa zastavil vo viacerých príbytkoch a požehnal tamojšie rodiny. „Vytrvajte a nedovoľte, aby vás diabol rozdeľoval,“ povzbudil miestnych obyvateľov.

Adam Takáč

Foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo