Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
02. 03. 2020, 10:01

Preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom prijal aj Vatikán

Pri vstupoch do viacerých úradov vo Vatikáne sú nainštalované zariadenia na dezinfekciu rúk a obmedzené boli aj hromadné podujatia v uzavretých priestoroch.
Preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom prijal aj Vatikán

Foto – TASR/AP

V súvislosti so šírením nového koronavírusu v Taliansku sa v niektorých mestách nekonajú omše a konferencia talianskych biskupov vydala pre zvyšok krajiny sériu odporúčaní, medzi ktorými je návrh, aby si veriaci počas omše pri obrade pokoja nepodávali ruky a prijímali eucharistiu na ruku, nie do úst. Informoval o tom v stredu spravodajský portál Crux.

Vatikán v reakcii na celosvetovú pohotovosť proti šíreniu koronavírusu tiež zvýšil preventívne hygienické opatrenia. V rámci toho sa obvyklá generálna audiencia pápeža Františka konala v stredu – prvý raz v tomto roku – už pod holým nebom, na Námestí sv. Petra, informoval v stredu spravodajský portál Vatican News.

Presunutie pravidelného stretnutia pápeža s pútnikmi z uzavretej Auly Pavla VI. na námestie malo za cieľ pomôcť prevencii pred šírením koronavírusu vzhľadom na situáciu, keď sa v regiónoch na severe Talianska vyskytli prípady nákazy, ktoré si vyžiadali lokálne karanténne opatrenia, dodal portál.

Portál Vatican News okrem toho citoval riaditeľa tlačového centra Svätej stolice Mattea Bruniho, podľa ktorého vo Vatikáne prijali vzhľadom na pohyb veľkého počtu osôb sériu preventívnych opatrení: pri vstupoch do viacerých úradov sú nainštalované zariadenia na dezinfekciu rúk a obmedzené boli aj hromadné podujatia v uzavretých priestoroch.

Vo vatikánskom zdravotnom stredisku budú pacientom k dispozícii na posúdenie symptómov nákazy koronavírusom službukonajúci lekár a zdravotná sestra.

Odporúčame