Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
15. 03. 2020, 11:35

Veľkonočné sviatky vo Vatikáne budú bez fyzickej prítomnosti veriacich

Až do 12. apríla budú všetky generálne audiencie a modlitby Anjel Pána, ktoré vedie pápež František, prístupné len cez viedeoprenosy vatikánskych médií.
Veľkonočné sviatky vo Vatikáne budú bez fyzickej prítomnosti veriacich

Námestie aj Bazilika sv. Petra vo Vatikáne sú od 10. marca uzatvorené. Foto – TASR/AP

Vatikán oznámil, že v dôsledku šírenia koronavírusu sa všetky liturgické slávnosti veľkonočného Svätého týždňa uskutočnia bez fyzickej prítomnosti veriacich. 

Až do 12. apríla budú všetky generálne audiencie a modlitby Anjel Pána, ktoré vedie Svätý Otec, prístupné len cez viedeoprenosy vatikánskych médií.

Rozhodnutie oficiálne oznámila Prefektúra Pápežského domu v nedeľu 15. marca. Ako už deň predtým informovalo vatikánske Tlačové stredisko, vzhľadom na situáciu v súvislosti s koronavírusom sa Svätý Otec rozhodol, že sväté omše, ktoré slávi každé ráno o 7. hodine v Dome sv. Marty, budú prenášané naživo aj počas nasledujúceho týždňa.

K téme
Po kritike zo strany pápeža ostane časť rímskych kostolov otvorená Zdieľať

S rannými prenosmi omší sa začalo od pondelka 9. marca. Možno ich sledovať cez internetový stríming na portáli Vatican News a cez ďalšie napojené mediálne kanály v rámci celého sveta.

Podobne sú pravidelne k dispozícii aj priame prenosy stredajších generálnych audiencií so začiatkom o 9.30 a nedeľných poludňajších modlitieb Anjel Pána.

Spomínané prenosy sú dostupné aj v zázname na kanáli YouTube Vatican News

V Taliansku sa dosiaľ koronavírusom SARS-CoV-2 nakazilo 21 157 ľudí. V krajine dosiaľ v dôsledku ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, zomrelo 1441 ľudí.

Odporúčame