Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
08. 04. 2020, 17:54

Pápež zriadil novú študijnú komisiu o diakonáte žien

Pápež František zriadil novú expertnú komisiu, ktorá má preskúmať, či by ženy mohli v cirkvi slúžiť ako diakonky.
Pápež zriadil novú študijnú komisiu o diakonáte žien

Ilustračné foto – TASR/AP

Pápež František ustanovil novú Študijnú komisiu o diakonáte žien. Na jej čele je kardinál Giuseppe Petrocchi, arcibiskup L´Aquily v Taliansku, tajomníkom je oficiál Kongregácie pre náuku viery Denis Dupont-Fauville.

zložení komisie pozostávajúcej z predsedu, tajomníka a desiatich členov, medzi ktorými je polovica žien, informovalo v stredu Tlačové stredisko Svätej stolice.

Svätý Otec rozhodol o ustanovení novej komisie pri stretnutí s prefektom Kongregácie pre náuku viery kardinálom Luisom Ladariom Ferrerom v predchádzajúcich dňoch.

Kardinál Ladaria bol na čele predchádzajúcej komisie s rovnakým zameraním, zriadenej v roku 2016, ktorá svoju vyše dvojročnú prácu uzavrela s neurčitým výsledkom.

Pápež František sa o práci prvej komisie vyjadril minulý rok 10. mája pri stretnutí s Úniou generálnych predstavených ženských reholí (UISG), keď vysvetlil, že komisia vykonala svoju činnosť bez toho, aby dospela k jasnému výsledku.

Tri dni predtým pápež obšírnejšie odpovedal na otázku novinárov k tejto téme počas spiatočného letu z apoštolskej cesty v Macedónsku. Téma sa opätovne dostala do pozornosti aj počas špeciálnej biskupskej synody o Amazónii.

 

Odporúčame