Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
21. september 2015

Predsedom KBS bude aj naďalej Zvolenský

Vo funkcii podpredsedu KBS vystriedal nitrianskeho biskupa Viliama Judáka košický arcibiskup Bernard Bober.

Predsedom KBS bude aj naďalej Zvolenský

Slovenskí biskupi potvrdili vo funkcii predsedu KBS bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského, ktorý tretíkrát za sebou získal trojročný mandát.


Arcibiskup Zvolenský povedie KBS už v treťom funkčnom období za sebou. Foto - TASR/Michal Svítok

K zmene došlo na podpredsedníckej stoličke - nitrianskeho biskupa Viliama Judáka vystriedal košický arcibiskup Bernard Bober.  

V tajných voľbách o tom rozhodlo 15 členov KBS, ktorí sa zišli na 82. plenárnom zasadaní v Marianke pri Bratislave.

Biskupi zároveň rozhodli, že generálnym sekretárom KBS bude ďalších päť rokov banskobystrický biskup Marián Chovanec.

V Stálej rade KBS bude okrem predsedu, podpredsedu a generálneho sekretára KBS sedieť aj trnavský arcibiskup Ján Orosch a rožňavský biskup Stanislav Stolárik, ktorý v predchádzajúcom období nebol členom rady.

K téme
Ako prebieha voľba predsedu KBS

Zdieľať

Výzvy, ktorým bude musieť staronový predseda KBS čeliť, nastoľuje nielen súčasná doba a kultúra, ale aj samotný pápež František, myslí si cirkevný právnik Ján Duda. "Za najvýznamnejšiu výzvu, ktorú nastoľuje Svätý Otec, považujem zmenu ducha cirkevných inštitúcií, určitého duchovného obrátenia cirkevných štruktúr. V rámci totho zohráva mimoriadnu úlohu personálny prvok, skrátka premena zmýšľania tých, ktorí sú nositeľmi cirkevných úradov," povedal Duda v rozhovore pre Svet kresťanstva.

Zasadanie KBS pokračuje až do utorka. V rámci programu biskupi zhodnotia Národný pochod za život, budú diskutovať o aktuálnej utečeneckej kríze a preberú aj novembrovú návštevu Vatikánu, tzv. ad limina apostolorum, počas ktorej sa stretnú s pápežom Františkom 

TK KBS, ig

Inzercia

Odporúčame