Starosta nepovolil stavbu kostola, biskup otvoril bránu milosrdenstva uprostred lúky

Na prieťahy úradov, ktoré odmietajú povoliť stavbu kostola v gruzínskom meste Rustavi, reagoval miestny biskup svojským spôsobom. V rámci jubilejného roka otvoril bránu milosrdenstva na lúke, kde by mal stáť nový kostol.


Svätá brána milosrdenstva v gruzínskom meste Rustavi. Foto – radiovaticana.va

Starosta Rustavi už tri roky odmieta vydať povolenie k stavbe nového kostola. Napriek tomu, že miestni katolíci splnili všetky zákonné podmienky. Na začiatku Svätého roka milosrdenstva, ktorý Katolícka cirkev slávi od 8. decembra minulého roku, sa preto biskup Giuseppe Pasotto rozhodol otvoriť bránu milosrdenstva na kostole, ktorý neexistuje. Zaujímavosťou je, že plánovaný kostol má byť zasvätený práve Božiemu milosrdenstvu.

„Milosrdenstvo musíme žiť každodenne zoči-voči ťažkostiam, ktoré stretávame – s vybudovaním kostola či iným ťažkostiam,“ povedal biskup Pasotto pre talianske Rádio inBlu.

Biskup, ktorý je apoštolským administrátorom Gruzínska a Arménska, napísal pri tejto príležitosti aj list adresovaný všetkým veriacim: „Aké je pekné vstúpiť do brány, kde nieto stien a strechy. Také je milosrdenstvo, neohraničené, nemá špeciálne lokality, je pre všetkých, objíma svet, takým je Božie milosrdenstvo.“

TK KBS, Vatican Insider

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo