Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. jún 2022, 16:17

Špekulácie o konci pontifikátu

Napriek zdravotným problémom regiznácia „neprichádza do úvahy“, reagoval pápež

Napriek zdravotným problémom regiznácia „neprichádza do úvahy“, reagoval pápež

„Chcem žiť svoje poslanie, kým mi to Boh dovolí,“ citoval hlavu Katolíckej cirkvi jeden z biskupov Latinskej Ameriky.

Pápež František reagoval na špekulácie médií o jeho zrieknutí sa úradu. Napriek zdravotným problémom jeho regiznácia „neprichádza do úvahy“. 

František sa tak vyjadril v rámci stretnutia s brazílskymi biskupmi.

Keď arcibiskup Roque Paloschi rekapituloval stretnutie s pápežom, pri otázke novinára o pápežovom zdraví potvrdil, že František „prejavil, že má veľa výziev, ale to, čo sa píše v tlači (o odstúpení), mu neprichádza na um: 'Chcem žiť svoje poslanie, kým mi to Boh dovolí', povedal. A to je všetko.“

Informuje o tom portugalská redakcia Vatikánskeho rozhlasu.

Špekulácie o konci Františkovo pontifikátu živí najmä plánovaná cesta 85-ročného pápeža do L‘Aquily, kde sa odoberie deň potom, ako vo Vatikáne ustanoví 21 nových kardinálov.

Inzercia

V stredotalianskom mestečku je pochovaný pápež Celestín V., ktorý v 13. storočí rezignoval a ktorého hrob navštívil aj pápež Benedikt XVI. František sa po návrate stretne so všetkými kardinálmi, a to všetko na konci augusta, čo je v Taliansku a Vatikáne dovolenkový mesiac.

Jedna z teórií, o ktorej sa v poslednom čase špekulovalo, hovorí o tom, že pápež František by mohol na konci augusta urobiť gesto, ktorým by riadil prechod k ďalšiemu pontifikátu podľa vzoru jezuitov.

Dvaja z posledných troch generálnych predstavených jezuitov totiž avizovali svoju rezignáciu najmenej rok vopred. Pápež by tak mal isté obdobie na riadenie prechodu a dokončenie reforiem.

 

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.