Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2023, 16:44

V Kongu pri výbuchu bomby v kostole prišlo o život najmenej šesť ľudí

Suspected Islamists kill at least 5 people in east Congo church bomb attack At least five people were killed and 15...

Uverejnil používateľ African and Caribbean Moments Nedeľa 15. januára 2023

Najmenej šesť ľudí zahynulo a viac než desiatka ďalších utrpela v nedeľu zranenia pri výbuchu bomby, ktorá explodovala v kostole na východe Konžskej demokratickej republiky. K výbuchu bomby došlo v protestantskom kostole v meste Kasindi v provincii Severné Kivu.

Z útoku sú podozriví príslušníci Spojeneckých demokratických síl (ADF), povedal hovorca armády Anthony Mwalushayi. Dodal, že na mieste činu zadržali kenského občana, ktorý nemal pri sebe doklady. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu armádu.

Mesto Kasindi, ktoré sa nachádza pri hraniciach s Ugandou, sa stalo už niekoľkokrát terčom útoku bojovníkov ADF – polovojenskej organizácie, ktorú džihádistická skupina Islamský štát (IS) považuje za svoju.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 21 minútami

Katolícke humanitárne organizácie pomáhajú v Turecku a Sýrii odstraňovať následky zemetrasenia. Biskup Paolo Bizzeti zodpovedný za východné Turecko uviedol, že cirkev otváva kostoly a ďalšie budovy a poskytuje ich ako núdzové prístrešky pre preživšie obete zemetrasenia. Bizzeti nachádzajúci sa v Taliansku chcel do Turecka okamžite priletieť, no po otrasoch zostala poškodená aj pristávacia dráha na hlavnom letisku Hatay. Zničená zostala aj katolícka katedrála v meste İskenderun. (kathpress)

pred 4 hodinami

Po návrate zo šesťdňovej apoštolskej cesty v Afrike sa pápež František tradične poďakoval v Bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme. Z Južného Sudánu priletel Svätý Otec na rímske letisko Fiumicino v nedeľu krátko pred 17. hod.

pred 16 hodinami
pred 22 hodinami

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.