Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2023, 16:44

V Kongu pri výbuchu bomby v kostole prišlo o život najmenej šesť ľudí

Suspected Islamists kill at least 5 people in east Congo church bomb attack At least five people were killed and 15...

Uverejnil používateľ African and Caribbean Moments Nedeľa 15. januára 2023

Najmenej šesť ľudí zahynulo a viac než desiatka ďalších utrpela v nedeľu zranenia pri výbuchu bomby, ktorá explodovala v kostole na východe Konžskej demokratickej republiky. K výbuchu bomby došlo v protestantskom kostole v meste Kasindi v provincii Severné Kivu.

Z útoku sú podozriví príslušníci Spojeneckých demokratických síl (ADF), povedal hovorca armády Anthony Mwalushayi. Dodal, že na mieste činu zadržali kenského občana, ktorý nemal pri sebe doklady. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu armádu.

Mesto Kasindi, ktoré sa nachádza pri hraniciach s Ugandou, sa stalo už niekoľkokrát terčom útoku bojovníkov ADF – polovojenskej organizácie, ktorú džihádistická skupina Islamský štát (IS) považuje za svoju.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

Rakúsky eisenstadtský biskup Ägidius Zsifkovics pre eurovoľbami varoval Európanov, aby nenechali Úniu napospas populistom. Podľa neho treba zmobilizovať všetky „rozumné centristické sily“ a budovať Európu spoločne. Upozornil tiež na prehnanú demarkáciu a odsúdil xenofóbiu podľa hesla „my prví“. Nezdravá kritika EÚ podľa biskupa chorvátskeho pôvodu neprinesie žiadne riešenia, naopak, bude iba znamenať návrat do minulosti. (kathpress)

pred 2 hodinami

Športoví fanúšikovia v Pobreží Slonoviny pripisujú národné športové úspechy Božej priazni. Miestni obyvatelia sú podľa agentúry AP presvedčení, že „Boh je na ich strane“. Futbalisti Pobrežia Slonoviny napríklad vo februári prekvapivo vyhrali Africký pohár národov. Na fotografii muž modliaci sa ruženec po úspechu. (ap/sunday alamba)

pred 4 hodinami

Pozývame na diskusný Večer s Postojom, ktorý sa uskutoční v stredu 21. februára o 18.30 hod. v divadle Teatro Colorato v Bratislave. Témou diskusie je: Kto môže dostať v cirkvi požehnanie? S našimi hosťami budeme spoločne hľadať odpovede na aktuálne otázky:

  • Mali by sme vatikánsky dokument Fiducia supplicans prijať alebo hodiť do koša?
  • Zareagovala na tému požehnávania iregulárnych párov cirkev na Slovensku správne?
  • Čo celá diskusia okolo tejto témy hovorí o pontifikáte pápeža Františka?
20. február 2024, 10:58

V nasledujúcich desiatich rokoch dosiahne dôchodkový vek vyše 90 evanjelických duchovných, čo predstavuje jednu tretinu z celkového počtu, upozornil generálny biskup ECAV Ivan Eľko. „Bez pomoci neordinovaných tento stav nezvládneme. (...) Iba počas nedávnych Vianoc mal jeden vypomáhajúci študent za tri dni jedenásť služieb Božích,“ uviedol biskup Eľko. (epst)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.