Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. január 2023, 12:29

Predseda KBS arcibiskup Bober ide za pápežom, navštívi aj Komunitu sv. Egídia

Predstavitelia KBS sa zúčastnia aj na inaugurácii pamätnej tabule v slovenčine nad hrobom svätého Cyrila v Bazilike sv. Klementa.

Pápež František prijme v sobotu 21. januára vo Vatikáne predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera. Košický arcibiskup metropolita ho navštívi v sprievode nitrianskeho biskupa a podpredsedu KBS Viliama Judáka.

V delegácii bude aj osobný tajomník arcibiskupa Bobera Jozef Kmec a výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.

Predstavitelia KBS odcestujú do Ríma a Vatikánu 19. januára.

Audiencia je naplánovaná na sobotu na 10.30 h, biskupi podľa TK KBS Svätému Otcovi predstavia ovocie zbierky na pomoc Kube a ľuďom trpiacim vojnovým konfliktom na Ukrajine a projekt s názvom Miesta načúvania a prijatia na Slovensku.

Popoludní navštívia aj Slovákov ubytovaných v dome prijatia, ktorý spravuje Komunita sv. Egídia.

Okrem audiencie u pápeža Františka majú naplánované aj stretnutie s vatikánskych štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom a sériu návštev vybraných vatikánskych dikastérií.

Zúčastnia sa aj na inaugurácii novej pamätnej tabule v slovenskom jazyku nad hrobom svätého Cyrila v Bazilike svätého Klementa v Ríme.

Záver návštevy bude patriť návšteve krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Delegácia KBS sa domov vráti v pondelok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Rakúsky eisenstadtský biskup Ägidius Zsifkovics pred eurovoľbami varoval Európanov, aby nenechali Úniu napospas populistom. Podľa neho treba zmobilizovať všetky „rozumné centristické sily“ a budovať Európu spoločne. Upozornil tiež na prehnanú demarkáciu a odsúdil xenofóbiu podľa hesla „my prví“. Nezdravá kritika EÚ podľa biskupa chorvátskeho pôvodu neprinesie žiadne riešenia, naopak, bude iba znamenať návrat do minulosti. (kathpress)

pred 4 hodinami

Športoví fanúšikovia v Pobreží Slonoviny pripisujú národné športové úspechy Božej priazni. Miestni obyvatelia sú podľa agentúry AP presvedčení, že „Boh je na ich strane“. Futbalisti Pobrežia Slonoviny napríklad vo februári prekvapivo vyhrali Africký pohár národov. Na fotografii muž modliaci sa ruženec po úspechu. (ap/sunday alamba)

pred 5 hodinami

Pozývame na diskusný Večer s Postojom, ktorý sa uskutoční v stredu 21. februára o 18.30 hod. v divadle Teatro Colorato v Bratislave. Témou diskusie je: Kto môže dostať v cirkvi požehnanie? S našimi hosťami budeme spoločne hľadať odpovede na aktuálne otázky:

  • Mali by sme vatikánsky dokument Fiducia supplicans prijať alebo hodiť do koša?
  • Zareagovala na tému požehnávania iregulárnych párov cirkev na Slovensku správne?
  • Čo celá diskusia okolo tejto témy hovorí o pontifikáte pápeža Františka?
20. február 2024, 10:58

V nasledujúcich desiatich rokoch dosiahne dôchodkový vek vyše 90 evanjelických duchovných, čo predstavuje jednu tretinu z celkového počtu, upozornil generálny biskup ECAV Ivan Eľko. „Bez pomoci neordinovaných tento stav nezvládneme. (...) Iba počas nedávnych Vianoc mal jeden vypomáhajúci študent za tri dni jedenásť služieb Božích,“ uviedol biskup Eľko. (epst)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.