Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. január 2023, 12:29

Predseda KBS arcibiskup Bober ide za pápežom, navštívi aj Komunitu sv. Egídia

Predstavitelia KBS sa zúčastnia aj na inaugurácii pamätnej tabule v slovenčine nad hrobom svätého Cyrila v Bazilike sv. Klementa.

Pápež František prijme v sobotu 21. januára vo Vatikáne predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera. Košický arcibiskup metropolita ho navštívi v sprievode nitrianskeho biskupa a podpredsedu KBS Viliama Judáka.

V delegácii bude aj osobný tajomník arcibiskupa Bobera Jozef Kmec a výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.

Predstavitelia KBS odcestujú do Ríma a Vatikánu 19. januára.

Audiencia je naplánovaná na sobotu na 10.30 h, biskupi podľa TK KBS Svätému Otcovi predstavia ovocie zbierky na pomoc Kube a ľuďom trpiacim vojnovým konfliktom na Ukrajine a projekt s názvom Miesta načúvania a prijatia na Slovensku.

Popoludní navštívia aj Slovákov ubytovaných v dome prijatia, ktorý spravuje Komunita sv. Egídia.

Okrem audiencie u pápeža Františka majú naplánované aj stretnutie s vatikánskych štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom a sériu návštev vybraných vatikánskych dikastérií.

Zúčastnia sa aj na inaugurácii novej pamätnej tabule v slovenskom jazyku nad hrobom svätého Cyrila v Bazilike svätého Klementa v Ríme.

Záver návštevy bude patriť návšteve krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Delegácia KBS sa domov vráti v pondelok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

Estónske ministerstvo vnútra pripomenulo metropolitovi Estónskej pravoslávnej cirkvi Jevgenijovi (Rešetnikovovi), ktorý je ruským občanom, že akákoľvek podpora ruskej agresie na Ukrajine by bola prekročením „červenej čiary“. Tallinský patriarcha bol predvolaný na ministerstvo, lebo dva dni pred výročím ruského vpádu na Ukrajinu chystal „modlitbu za mier“. Očakávalo sa, že sa na podujatí zúčastnia proruskí politici v Estónsku. (err)

pred hodinou

Katolícke humanitárne organizácie pomáhajú v Turecku a Sýrii odstraňovať následky zemetrasenia. Biskup Paolo Bizzeti zodpovedný za východné Turecko uviedol, že cirkev otváva kostoly a ďalšie budovy a poskytuje ich ako núdzové prístrešky pre preživšie obete zemetrasenia. Bizzeti nachádzajúci sa v Taliansku chcel do Turecka okamžite priletieť, no po otrasoch zostala poškodená aj pristávacia dráha na hlavnom letisku Hatay. Zničená zostala aj katolícka katedrála v meste İskenderun. (kathpress)

pred 6 hodinami

Po návrate zo šesťdňovej apoštolskej cesty v Afrike sa pápež František tradične poďakoval v Bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme. Z Južného Sudánu priletel Svätý Otec na rímske letisko Fiumicino v nedeľu krátko pred 17. hod.

pred 17 hodinami
05. február 2023, 15:03

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.