Biskupi troch nemecky hovoriacich diecéz vo Švajčiarsku pripomenuli, že Eucharistiu môžu sláviť iba kňazi a iba oni môžu spovedať a udeľovať pomazanie chorých. Je to odpoveď na zneužívanie sviatosti, ktoré sa v krajine stali, vrátane pokusov žien slúžiť omšu. Biskupi v Bazileji, Chure a St. Gallene priznali, že pravidelne dostávajú sťažnosti od veriacich a reagovali aj na škandál v diecéze Chur, keď vedúca farnosti pri odchode na dôchodok koncelebrovala omšu a predniesla aj homíliu. (vaticannews)