Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Debata v redakcii

Napriek inému prianiu pápeža bola synoda tak trochu aj parlamentom

Imrich Gazda a Pavol Rábara diskutujú s Pavlom Hudákom o záveroch synody a o tom, čo prinesie Slovensku.

Biskupská synoda v Ríme ukončila po takmer štyroch týždňoch svoje prvé zasadanie. Druhé bude o rok v októbri. Niektorí sa obávali, kým iní sa zasa tešili, že synoda zmení morálne učenie katolíckej cirkvi. A ďalší od nej veľké očakávania nemali.

Aké sú závery tejto synody, čo zaujímavé priniesla a čo bude ďalej? Prečo vyvolala taký veľký mediálny záujem a prečo sa novinári nedostali priamo do synodálnej auly?

Biskupi a ďalší delegáti sa okrem iného venovali aj postaveniu žien v cirkvi, ich nedoceneniu a diskutovali aj o ženskom diakonáte. V súvislosti so synodou sa veľa hovorilo aj o LGBTI komunite, no záverečný dokument sa napokon o nich takmer vôbec nezmieňuje. Prečo je to tak?

A aký prínos môže mať synoda pre cirkev na Slovensku? O týchto otázkach diskutujú vedúci redaktor Sveta kresťanstva a zástupca šéfredaktora denníka Postoj Imrich Gazda a redaktor Sveta kresťanstva Pavol Rábara s moderátorom Pavol Hudákom v našom novom formáte Debata v redakcii.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.