Španielska vláda a katolícka cirkev podpísali dohodu o odškodnení obetí sexuálneho zneužívania zo strany duchovných. Za uznávanie a preskúmanie prípadov bude zodpovedný ombudsman. Ten navrhne reparácie, ktoré môžu mať rôznu formu. Španielska biskupská konferencia uviedla, že dohoda nie je založená na právnych záväzkoch, ale na morálnom záväzku cirkvi. (tasr)