Desiaty charitatívny hokejový zápas slovenských kňazov a rehoľníkov sa uskutoční na Zimnom štadióne Vojtecha Závodského v Žiline. Na ľade sa v sobotu 24. januára stretnú tri diecézne tímy (Košice, Spiš, Banská Bystrica) a jeden tím rehoľníkov, za ktorý nastúpia aj dve rehoľné sestry a kňazi Žilinskej diecézy.
Výťažok z dobrovoľného vstupného a tomboly poputuje do Centra Návrat v Žiline, ktoré presadzuje a podporuje návrat opustených detí z inštitúcií (detských domovov) do rodín, ponúka odbornú pomoc rodinám v ohrození, podporuje rodičovstvo a jeho ďalšími hlavnými témami sú náhradné rodičovstvo a systémové riešenia.
Prispieť možno na transparentný účet SK8402000000007169261451 alebo použitím QR kódu.
Prvý blok zápasov sa začne o 10.00 hod., o 12.00 hod. bude slávnostné otvorenie turnaja, ktoré bude vysielať v priamom prenose aj TV Lux.
Podujatie prichádzajú každý rok podporiť hokejové osobnosti a tento rok ňou bude Roman Kontšek.
Na ľad za rehoľníkov nastúpi aj rehoľná sestra Mária Herichová, olympionička z Vancouveru (2010), a kapucín Norbert Pšenčík, rodák zo Žiliny.
Turnaj sa koná pod záštitou Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku a jej predsedu Miroslava Kulicha, Žilinského samosprávneho kraja a primátora mesta Žilina Petra Fiabáne.
