Na bratislavskej Kalvárii začali mariánske misie

Na bratislavskej Kalvárii začali mariánske misie

Správca farnosti Bratislava - Kalvária víta pátrov redemptoristov Michala Zamkovského (v strede) a Rastislava Dluhého (vľavo). Foto - Ján Mráz

Presne po dvadsiatich rokoch sa do farnosti Bratislava – Kalvária vrátili pátri redemptoristi, ktorí tu povedú týždenné ľudové misie.

Duchovná obnova s názvom Ľudové misie vo svetle Fatimy začala v piatok večer otváracou omšou v kostole Panny Márie Snežnej. Misijný tím zložený z pátrov redemptoristov a z laikov zo spoločenstiev Calvary a Rieka života vedie Michal Zamkovský, ktorý je jedným z ôsmich slovenských misionárov milosrdenstva.

„Misie sú pre každú farnosť časom milostí a obrátenia. Keď som v mene farnosti pozýval pátrov redemptoristov do našej farnosti, mal som predovšetkým na mysli posledné misie, ktoré sa v našej farnosti konali v roku 1997. Keďže na tento rok vyšlo práve 100. výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime, téma tohtoročných misií už vlastne bola daná,“ uviedol otec Chryzostom, ktorý je správcom kalvárskej farnosti zverenej do duchovnej starostlivosti rehole dominikánov.

„Nadprirodzené zjavenia a znamenia poznačujú dejiny, živo vstupujú do ľudského konania a sprevádzajú putovanie sveta, prekvapujúc veriacich i neveriacich. Tieto prejavy smerujú  k ústrednému bodu Kristovej zvesti – k láske Otca, ktorá vzbudzuje v ľuďoch obrátenie a dáva im milosť, aby sa mu zverili so synovskou oddanosťou. Takým je aj Posolstvo Fatimy, ktoré s naliehavou výzvou na obrátenie a pokánie odpovedá na samotné jadro evanjeliového posolstva. Posolstvo Fatimy je nepochybne najprorockejšie z moderných zjavení,“ vysvetlil tému misií redemptorista Rastislav Dluhý.

Ľudové misie vo svetle Fatimy v sobotu pokračovali v lurdskej jaskynke na Hlbokej ceste. Dopoludnia bolo pripravené pásmo pre deti, v rámci ktorého divadlo Edudrama predviedlo dramatizáciu fatimského príbehu. Popoludní program pokračoval fatimskou pobožnosťou a omšou priamo v jaskynke. 

Misie budú prebiehať aj celý nasledujúci týždeň, vyvrcholia v piatok 13. októbra, kedy sa uskutoční sviečkový sprievod do lurdskej jaskynky spojený s požehnaním misijného kríža. Kompletný misijný program nájdete tu.  

Ľudové misie na bratislavskej Kalvárii v roku 1997 boli vôbec prvé misie na území hlavného mesta. Posledné celomestské misie v Bratislave sa uskutočnili v roku 2010, taktiež pod vedením rehole redemptoristov.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo