Interrupciu by sme nemali chápať ako ľudské právo, vyhlásil pápež

Interrupciu by sme nemali chápať ako ľudské právo, vyhlásil pápež

Pápež František drží sviečku počas príchodu na svätú omšu pri príležitosti Svetového dňa zasväteného života vo Vatikáne v sobotu 2. februára 2019. Foto – TASR/AP

František sa prihovoril zhromaždeniu protipotratových skupín.

Pápež František povedal v sobotu na zhromaždení protipotratových skupín, že umelé prerušenie tehotenstva by sa nemalo považovať za ľudské právo, informovala tlačová agentúra DPA.

„Zámerné zahasenie ľudského života v jeho začiatočných štádiách je zrada voči nášmu osudu,“ povedal pápež.

Prečítajte si aj
František odsúdil potraty pre poškodenia plodu dieťaťa: Robili to nacisti Zdieľať

Umelé prerušenie tehotenstva hlava katolíckej cirkvi prirovnala zaobchádzaniu s ľudským životom ako so spotrebným tovarom, ktorý sa použije a zahodí. Táto predstava je podľa pápeža rozšírená a zakorenená a dokonca je na základe nej interrupcia chápaná ako ľudské právo.

Pápež František je podľa DPA považovaný za liberálnejšieho, ako boli jeho predchodcovia; v oblasti interrupcií však dogmaticky bráni tradičné názory katolíckej cirkvi.

Prítomných pútnikov na vatikánskom Námestí sv. Petra sa v októbri minulého roka spýtal, či „je správne odstrániť ľudský život, aby sa vyriešil nejaký problém“. Odpovedal, že „je to, akoby sme na vyriešenie problémov najali nájomného vraha“.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo