Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
28. 06. 2015, 14:30

Mexiko: Exorcisti sa pokúsili vyhnať diabla z krajiny

Veľký mexický exorcizmus bol historicky prvým pokusom vyhnať diabla z nejakej krajiny. Podľa španielskeho exorcistu by tento obrad mal prebehnúť aj v iných krajinách. Veľký exorcizmus, ktorý sa minulý mesiac uskutočnil v Mexiku, bol reakciou na nedávne slová pápeža Františka. Hlava cirkvi v nich vyj...

Mexiko: Exorcisti sa pokúsili vyhnať diabla z krajiny

Veľký mexický exorcizmus bol historicky prvým pokusom vyhnať diabla z nejakej krajiny. Podľa španielskeho exorcistu by tento obrad mal prebehnúť aj v iných krajinách.


Veľký exorcizmus, ktorý sa minulý mesiac uskutočnil v Mexiku, bol reakciou na nedávne slová pápeža Františka. Hlava cirkvi v nich vyjadrila obavy, že diabol trestá krajinu za dlhodobú kriminalitu a drogové zločiny. Cirkevní predstavitelia sa rozhodli zareagovať celonárodným exorcizmom. Informovala o tom agentúra Catholic News Agency.

K téme
František pobúril Mexičanov. Varuje pred mexikanizáciou

Zdieľať

Obrad prebehol v katedrále v meste Guadalajara za účasti španielskeho exorcistu Josého Antonia Fortea, miestneho arcibiskupa Jesúsa Carlosa Cabrera, skupiny kňazov a niekoľkých laikov. O ceremónii z konca mája vopred neinformovali, aby zo strany verejnosti neprišlo k mylným interpretáciám.

Veľký exorcizmus v Mexiku bol historicky prvým pokusom vyhnať diabla z nejakej krajiny. „Tento liturgický druh exorcizmu sa ešte nekonal nikde na svete,“ ozrejmil exorcista Fortea. „Prišli aj exorcisti z iných oblastí, aby spoločne zbavili krajinu sily temnoty,“ dodal exorcista, podľa ktorého krajine škodí praktizovanie čarodejníctva a satanizmu.

K téme 
Exorcista: Existuje diabol špecializovaný na rodinu. Poznám jeho meno

Zdieľať

„Je veľkým omylom myslieť si, že po obrade sa situácia v krajine automaticky zlepší,“ upozornil španielsky exorcista. „Nezbavíme sa všetkých zlých duchov jednou ceremóniou. Vďaka Kristovej moci to však bude mať istotne pozitívny dosah.

Fortea je presvedčený, že ak by sa podobné obrady konali na začiatku alebo koncom roka aj v iných krajinách, predišlo by sa rôznym negatívnym prejavom, ktoré prezentujú diablovu moc. „Bolo by veľmi vhodné, ak by sa v krajinách na každoročnom stretnutí exorcistov uskutočnil tento rituál,“ dodal španielsky exorcista.

Adam Takáč

Ilustračné foto: Simona Plávková

Odporúčame

Zomrel arménsky katolícky patriarcha Nerses Bedros XIX.

Zomrel arménsky katolícky patriarcha Nerses Bedros XIX.

Na zástavu srdca zomrel vo štvrtok ráno 75-ročný cilícijský patriarcha arménskych katolíkov Nerses Bedros XIX. Sústrasť nad smrťou patriarchu prejavil aj pápež František. V sústrastnom telegrame Patriarchálnej synode Arménskej katolíckej cirkvi ho označil za „zbožného pastiera“ a pripomenul vzájomnú...

So zástancami arcibiskupa Bezáka bude diskutovať hovorca KBS

So zástancami arcibiskupa Bezáka bude diskutovať hovorca KBS

V Trnave sa uskutoční diskusia o situácii v cirkvi po odvolaní arcibiskupa Róberta Bezáka. Hodina bez arcibiskupa. Takýto názov nesie verejná diskusia občianskeho združenia Kampanila. "Po odvolaní arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka – ale aj po ďalších medializovaných kauzách –  zostala v Cirkvi na Slo...

V sobotu sa otvoria brány slovenských kláštorov

V sobotu sa otvoria brány slovenských kláštorov

Kto sú, ako žijú a čo vlastne robia? Chodia rehoľné sestričky na dovolenky, môžu mať mejkap, zájdu občas ku kaderníkovi? Môžu hrať mnísi futbal, alebo pijú pivo? Je v kláštoroch televízor alebo internet? Musia chodiť všetci stále v habitoch či závojoch? Dozvedieť sa odpovede na tieto otázky, ako aj ...