Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
15. marec 2020

Pápež napriek karanténe navštívil dva rímske kostoly

František zavítal do baziliky Santa Maria Maggiore a do kostola San Marcello al Corso, kde je uchovávaný zázračný kríž.
Pápež napriek karanténe navštívil dva rímske kostoly

Pápež František sa modlí v kostole San Marcello al Corso, kde je zázračný kríž, ktorý bol v roku 1552 použitý v procesii okolo Ríma na zastavenie veľkého moru. Foto – TASR/AP

Pápež František napriek karanténe, ktorá v súvislosti s chorobou COVID-19 platí v Taliansku, navštívil v nedeľu dva rímske kostoly, pričom sa v jednom z nich modlil za ukončenie globálnej pandémie a jej obete. Informovali o tom tlačové agentúry AP a AFP.

K téme
Veľkonočné sviatky vo Vatikáne budú bez fyzickej prítomnosti veriacich Zdieľať

František najskôr zavítal do baziliky Santa Maria Maggiore a následne odkráčal do kostola San Marcello al Corso, uviedli vatikánske zdroje vo vyhlásení. Pápež si vybral tento kostol preto, že sa v ňom nachádza zázračný kríž, ktorý v roku 1522 niesli mestom za skončenie epidémie.

František sa modlil za „skončenie pandémie, ktorá sužuje Taliansko i celý svet, prosil o uzdravenie chorých a pripomenul si tých, ktorí ochoreniu podľahli“, uviedol vatikánsky hovorca Matteo Bruni. Pápež sa vrátil do Vatikánu približne po 90 minútach od odchodu zo svojho sídla.


Pápež František  kráča ku kostolu San Marcello al Corso. Foto – TASR/AP

Taliansko v nedeľu zaznamenalo 368 ďalších úmrtí na COVID-19, čo je v tejto krajine najvyšší nárast za 24-hodinový časový úsek. Celkovo sa tamojší počet mŕtvych vyšplhal na 1809 – najviac mimo Číny, kde epidémia koncom minulého roka vypukla. Pandémia postihla celosvetovo viac než 156-tisíc ľudí a zabila vyše 5800.

Taliani sa na základe vládneho dekrétu musia zdržiavať vo svojich domovoch, aby sa tak zamedzilo šíreniu koronavírusu, ktorý ochorenie spúšťa. V krajine bolo diagnostikovaných vyše 24 700 ľudí.

Inzercia

Odporúčame