Pápež: Každá farnosť v Európe by mala prijať jednu utečeneckú rodinu

Každá farnosť v Európe by mala prijať aspoň jednu utečeneckú rodinu. Tak znie aktuálna výzva pápeža Františka.

„Apelujem na farnosti, rehoľné komunity, kláštory a svätyne v celej Európe, aby prejavili v praxi Evanjelium a prijali jednu utečeneckú rodinu. Konkrétne gesto v rámci prípravy na Svätý rok milosrdenstva,“ vyhlásil Svätý Otec František dnes na poludnie, počas modlitby Anjel Pána.

„Každá farnosť, komunita rehoľníkov, kláštor by mal ubytovať jednu rodinu, a to počnúc mojou diecézou v Ríme,“ dodal ponitifik.

„Apelujem na svojich bratov biskupov v Európe, skutočných pastierov, aby vo svojich diecézach podporili moju žiadosť pamätajúc, že Milosrdenstvo je druhý názov pre Lásku," vyhlásil. Podľa pápeža Františka aj dve vatikánske farnosti prijmú najbližšie dni dve rodiny utečencov.


Výzva pápeža Františka po modlitbe Anjel Pána /časť o utečencoch/

Drahí bratia a sestry,

Božie milosrdenstvo môžeme spoznávať cez naše skutky, ako nám dosvedčuje aj život blahoslavenej Matky Terezy z Kalkaty, ktorej výročie smrti sme si včera pripomenuli.

Pri pohľade na tragédiu desiatok tisíc utečencov, ktorí unikajú pred smrťou pre vojnu či hlad a kráčajú v nádeji za životom, nás Evanjelium volá, ba žiada od nás, aby sme boli „blízki“ najmenším a opusteným. Aby sme im dali konkrétnu nádej. Nestačí im hovoriť: „Odvahu, trpezlivosť“... Kresťanská nádej je bojovná a húževnatí sú tí, ktorí smerujú do bezpečia v cieli.

Pre blížiace sa Jubileum Milosrdenstva preto apelujem na farnosti, rehoľné komunity, kláštory a svätyne v celej Európe, aby prejavili v praxi Evanjelium a prijali jednu utečeneckú rodinu. Konkrétne gesto v rámci prípravy na Svätý rok Milosrdenstva.

Každá farnosť, komunita rehoľníkov, kláštor a svätyňa by mal ubytovať jednu rodinu, a to počnúc mojou diecézou v Ríme.

Apelujem na svojich bratov biskupov v Európe, skutočných pastierov, aby vo svojich diecézach podporili moju žiadosť pamätajúc, že Milosrdenstvo je druhý názov pre Lásku. „Všetko, čo ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste urobili.“ (Mt 25,40)

Aj dve vatikánske farnosti prijmú najbližšie dni dve rodiny utečencov.

-rp-
Foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo