Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
13. september 2015

Pápežský palác v Castel Gandolfo sprístupnili verejnosti

V letnom sídle pápežov v Castel Gandolfo neďaleko Ríma si návštevníci budú môct pozrieť aj BMW Jána Pavla II. Emeritný pápež Benedikt XVI. sa po rezignácii v roku 2013 zdržiaval v Castel Gandolfo niekoľko týždňov. Foto - Wikipedia Apoštolský palác v Castel Gandolfe je od soboty otvorený pre verejnos...

Pápežský palác v Castel Gandolfo sprístupnili verejnosti

V letnom sídle pápežov v Castel Gandolfo neďaleko Ríma si návštevníci budú môct pozrieť aj BMW Jána Pavla II.

Emeritný pápež Benedikt XVI. sa po rezignácii v roku 2013 zdržiaval v Castel Gandolfo niekoľko týždňov. Foto - Wikipedia

Apoštolský palác v Castel Gandolfe je od soboty otvorený pre verejnosť. Návštevníci si ho môžu pozrieť v rámci celodenného lístka do Vatikánskych múzeí. Pápež František už minulý rok nariadil sprístupniť verejnosti pápežské záhrady, ktoré patria k palácu.  

Do Castel Gandolfa sa bude možné dopraviť každú sobotu priamo z vlakovej stanice Vatikánu, ktorá je zvyčajne používaná iba pre špeciálne udalosti, hovorí Sandro Barbagallo, kurátor vatikánskych múzeí v letnej rezidencii pápežov. Ako vysvetľuje, „návštevník istým spôsobom nanovo prežije päťsto rokov pontifikátu cez portréty, erby a pamätné predmety pápežov od Júliusa II. po Františka“.

Múzeum v Castel Gandolfe otvorili v piatok, keď zo stanice Vatikánu odišiel parný vlak s historickým vagónom, ktorý 4. októbra 1962 použil Ján XXIII., keď išiel do Loreta, aby zveril Panne Márii začínajúci Druhý vatikánsky koncil.

Inzercia

K téme
Castel Gandolfo: Miesto, kde oddychuje pápež

Zdieľať

Návštevníci uvidia v Castel Gandolfe 51 portrétov pápežov vystavených v šiestich izbách, ďalej liturgické odevy, uniformy, sedes Pia IX. reštaurovaný pre túto príležitosť či stolec používaný osemdesiat rokov v Sále konzistória. V nádvorí bude BMW, ktoré používal Ján Pavol II. na presun do letného sídla v Castel Gandolfe.

Pápež František nie je jediný z pápežov, ktorí nevyužívali toto letné sídlo, dodal Sandro Barbagallo. Oproti Benediktovi XIV. a Klementovi XIII., ktorí ho často navštevovali, Pius VI. sa v Castel Gandolfe neukázal celých 25 rokov. Pápežský súkromný apartmán zostáva napriek tomu naďalej zachovaný ako miesto pripravené kedykoľvek prijať Petrovho nástupcu.

TK KBS

Odporúčame

Slovenskí rehoľníci zlepšovali prácu s médiami

Slovenskí rehoľníci zlepšovali prácu s médiami

Zástupcovia ženských a mužských reholí na Slovensku sa už po druhýkrát stretli na seminári Zasvätení online, aby skvalitnili prácu s médiami. Víkendového seminára, ktorý sa uskutočnil na Katolíckej univerzite v Ružomberku, sa zúčastnilo viac ako 30 rehoľníčok a rehoľníkov z približne 15 reholí. Wor...