Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Zuzana Rehák Štefečeková

Žiadna medaila mi nepriniesla toľko radosti ako moje deti

Rozhovor s olympijskou víťazkou o športových úspechoch, materských povinnostiach aj vzťahu s Bohom.

Z olympijských hier v Tokiu si priniesla zlato. Manželovi pred finále písala, že aj keby to nevyšlo, ona už svoje zlato doma má. A nie jedno, ale tri.

„Ako som sa stala mamou, rodina je pre mňa priorita. Samozrejme, vždy sa snažím, aby som na súťažiach podala čo najlepší výkon, ale žiadna medaila mi nepriniesla toľko radosti ako moje deti,“ hovorí v Postoj TV známa športovkyňa.

Aj keď je náročné zlaďovať športové a materské povinnosti, s pomocou manžela a rodiny sa jej darí stále držať v svetovej špičke.

„Som vďačná manželovi, že si so mnou zobral aj môj spôsob života športovkyne a skvelou starostlivosťou o naše deti mi umožňuje, aby som mohla pokračovať v kariére. Aj keď každý odchod z domu je pre mňa nesmierne náročný, viem, že deti sú v dobrých rukách, a môžem sa plne koncentrovať na výkon,“ hovorí Rehák Štefečeková.

Veľkou oporou jej je viera a Boh, ktorého prítomnosť si silno uvedomuje aj na strelnici. „Som tam len ja a Boh. Toto vedomie mi veľmi pomáha. On vždy doťukne to, čo ja dokážem urobiť fyzicky. Pred tým, ako som Boha nepoznala, som veľmi nervózna nastupovala do finále. Teraz si vždy poviem: Máš predsa pri sebe Boha, kto má viac? Toto mi prináša veľký pokoj a opadáva všetok tlak,“ poznamenáva Rehák Štefečeková, ktorá vieru našla až v dospelosti.

Inzercia

Celý rozhovor s olympijskou víťazkou si môžete pozrieť v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:


 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva