Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2021, 19:34

Vatikánske múzeá povoľujú vstup len so zeleným covid pasom

Vatikánske múzeá povoľujú vstup len so zeleným covid pasom

Foto - TASR/AP

Prispôsobujú sa tak talianskym predpisom.

Aj Vatikánske múzeá sa prispôsobujú talianskym predpisom - od piatka 6. augusta je vstup do nich i do Vatikánskych záhrad povolený len osobám, ktoré sú držiteľmi Covid preukazu EÚ (Covid Green Pass). Informovalo o tom vedenie Vatikánskych múzeí.

Okrem spomínaného digitálneho alebo papierového certifikátu môžu pracovníci zodpovední za kontrolu návštevníkov požiadať zároveň aj o predloženie dokladu totožnosti, aby si overili, či je držiteľom Covid preukazu skutočne daná osoba.

Ako upozorňuje vedenie Vatikánskych múzeí, povinnosť preukázať sa Covid pasom sa vzťahuje aj na skoršie vykonané rezervácie.

Pripomeňme, že Vatikánske múzeá a záhrady budú v pondelok 16. augusta pre verejnosť zatvorené, a že mimoriadne otvorenie v poslednú nedeľu v mesiaci je pozastavené.

Aj naďalej platí povinnosť rezervovať si vstupenku online prostredníctvom oficiálneho portálu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. september 2023, 08:46

Katolícka cirkev v Čile zaznamenala v uplynulých rokoch výrazný prepad dôvery – zo 77 % v roku 1996 na 31 % v roku 2020. Dôležitým faktorom tohto poklesu je neriešenie prípadov sexuálneho zneužívania. Ku Katolíckej cirkvi sa v súčasnosti hlási približne polovica z 18 miliónov obyvateľov. Výrazne však stúpol počet nábožensky nezaradených – z 18 % v roku 2010 na 35 % v roku 2020. (ap)

25. september 2023, 19:50

Fotovýber: Na snímke druhý zľava bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie Peter Rusnák posväcuje tunel Bikoš a rýchlostnú cestu R4 na prešovskom severnom obchvate. Vpravo košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. (tasr/františek iván)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.