Pápež žehná účastníkom a organizátorom zimnej olympiády

Dnes v noci boli slávnostne otvorené XXI. zimné olympijské hry vo Vancouveri. Svoj pozdrav ich účastníkom, organizátorom a dobrovoľníkom zaslal aj pápež Benedikt XVI.

„...šport vždy môže byť účinnou súčasťou posilňovania mieru a priateľstva medzi ľuďmi a národmi,“ uvádza Benedikt XVI. v posolstve adresovanom arcibiskupovi Vancouveru J. Michaelovi Millerovi.

Pápež ocenil aj ekumenickú iniciatívu More Than Gold (Viac ako zlato), ktorej cieľom je poskytnúť účastníkom a návštevníkom olympiády hmotnú a duchovnú starostlivosť. „Všetci tí, ktorí využijú túto službu, budú posilnení v láske k Bohu a k blížnemu.“ Pápežove slová a priania sa nevzťahujú len na olympionikov, ale aj na účastníkov X. zimných paraolympijských hier, ktoré sa budú konať po skončení olympiády 12. – 21. marca.

Počas hier budú vo Vancouverskej arcidiecéze otvorené rôzne centrá, v ktorých budú môcť športovci aj diváci nájsť fyzický aj duchovný odpočinok. Jedno z nich sa nachádza pri Katedrále svätého ruženca vo Vancouveri. Arcibiskup Miller vyjadril nádej, že užívatelia v nich nájdu oddych a „spoločnú reč v láske Ježiša Krista“. Všetkých zároveň pozval na slávenie liturgie Popolcovej stredy 17. februára a k účasti na nedeľných bohoslužbách. Na stránke arcidiecézy (www.rcav.org) je možné nájsť poriadok bohoslužieb vo všetkých miestnych kostoloch.

Zdroj: Zenit

Foto: vancouver2010.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo