Španielsky kardinál nepôjde pred súd za kázeň o LGBT

Španielsky súd neprijal obžalobu na kardinála Antonia Cañizaresa, ktorého prokuratúra obvinila z podnecovania k nenávisti voči homosexuálom, informuje TK KBS.

Arcibiskup Valencie Cañizares kritizoval 13. mája homosexuálnu loby a feminizmus.


„Naša legislatíva ide proti rodine. Je za tým činnosť politických predstaviteľov, ktorým v tom pomáhajú rôzne hnutia z ríše gayov a ideológií, ako je radikálny feminizmus alebo gender ideológie, ktoré sú najzradnejšie zo všetkých,“ vravel kardinál v príhovore na Katolíckej univerzite vo Valencii.

Viacero ľavicových oranizácií následne podalo na bývalého prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí sťažnosti, v ktorých tvrdili, že kardinál sa svojimi slovami snažil roznecovať nenávisť proti homosexuálom.

Cañizares sa neskôr ospravedlnil za to, ak sa svojimi vyjadreniami niekoho dotkol, vzniesol však námietku, či možno za homofóbne pokladať, ak niekto obhajuje rodinu.

Miestna prokuratúra začala minulý týždeň voči kardinálovi trestné stíhanie, s obžalobou na súde však nepochodila. Súd rozhodol, že kardinál v tomto prípade iba použil slobodu vyjadrovania, a jeho slová neobsahovali úmysel vyvolávať nenávisť alebo násilie.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo