Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
27. jún 2016

Španielsky kardinál nepôjde pred súd za kázeň o LGBT

Španielsky súd neprijal obžalobu na kardinála Antonia Cañizaresa, ktorého prokuratúra obvinila z podnecovania k nenávisti voči homosexuálom, informuje TK KBS.

Španielsky kardinál nepôjde pred súd za kázeň o LGBT

Arcibiskup Valencie Cañizares kritizoval 13. mája homosexuálnu loby a feminizmus.


„Naša legislatíva ide proti rodine. Je za tým činnosť politických predstaviteľov, ktorým v tom pomáhajú rôzne hnutia z ríše gayov a ideológií, ako je radikálny feminizmus alebo gender ideológie, ktoré sú najzradnejšie zo všetkých,“ vravel kardinál v príhovore na Katolíckej univerzite vo Valencii.

Viacero ľavicových oranizácií následne podalo na bývalého prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí sťažnosti, v ktorých tvrdili, že kardinál sa svojimi slovami snažil roznecovať nenávisť proti homosexuálom.

Cañizares sa neskôr ospravedlnil za to, ak sa svojimi vyjadreniami niekoho dotkol, vzniesol však námietku, či možno za homofóbne pokladať, ak niekto obhajuje rodinu.

Miestna prokuratúra začala minulý týždeň voči kardinálovi trestné stíhanie, s obžalobou na súde však nepochodila. Súd rozhodol, že kardinál v tomto prípade iba použil slobodu vyjadrovania, a jeho slová neobsahovali úmysel vyvolávať nenávisť alebo násilie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.