Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
13. máj 2018

Pri bombových útokoch na tri kostoly v Indonézii zahynulo najmenej 11 ľudí

Za sériou bombových útokov, ktorých terčom sa v nedeľu ráno stali tri kostoly v indonézskom meste Surabaja, boli členovia jednej rodiny. Oznámila to v nedeľu indonézska polícia s tým, že samovražednými útočníkmi boli matka, otec a ich deti.
Pri bombových útokoch na tri kostoly v Indonézii zahynulo najmenej 11 ľudí

Na snímke trosky pred kostolom sv. Márie po bombovom útoku 13. mája 2018 v indonézskom meste Surabaja. Foto – TASR/AP

Útoky v kostoloch v druhom najväčšom meste Indonézie si v nedeľu ráno vyžiadali najmenej 11 strát na životoch a viac ako 40 zranených.

Podľa šéfa národnej polície Tita Karnaviana, citovaného stanicou BBC, sa matka s dvoma deťmi odpálili v jednom kostole a otec so synmi zaútočili na ďalšie dva kostoly.

Karnavian potvrdil, že rodina strávila určité obdobie v Sýrii, kde Islamský štát až donedávna kontroloval rozsiahle územia. Otec rodiny odpálil auto a dvaja synovia vo veku 16 a 18 rokov použili pri útoku motorku, priblížil. Matka útočila spoločne s dcérami vo veku 12 a 9 rokov.

K zodpovednosti za tieto incidenty sa medzičasom prostredníctvom tlačového vyhlásenia prihlásila džihádistická organizácia Islamský štát, uviedla tlačová agentúra Reuters. 

„Tri mučenícke útoky spôsobili najmenej 11 úmrtí a 41 zranených medzi ochrankou v kostoloch a kresťanmi v meste Surabaja v provincii Východná Jáva v Indonézii,“ zverejnila v nedeľu na islamistov napojená tlačová agentúra Amak bez ďalších detailov a priloženia náležitých dôkazov.

Surabaja, metropola provincie Východná Jáva, je druhým najväčším mestom Indonézie. Ide o najtragickejší útok v Indonézii od roku 2005.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame