Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
14. december 2018

Kiska bol u pápeža, dostal od neho dar pre Bezáka

Prezident Andrej Kiska v piatok absolvoval audienciu u pápeža Františka.
Kiska bol u pápeža, dostal od neho dar pre Bezáka

Andrej Kiska odovzdáva pápežovi Františkovi dar zo Slovenska (Foto: TASR/Jaroslav Bublinec)

František Kiskovi venoval počas stretnutia dva osobné dary - jeden pre Kiskovho otca a druhý pre arcibiskupa Bezáka. „Prezident, musím Vás požiadať o láskavosť, či by ste mohli toto priniesť odo mňa svojmu otcovi. A toto, z môjho srdca, či by ste mohli priniesť arcibiskupovi Bezákovi,“ povedal František.

Video zo stretnutia pápeža Františka a prezidenta Andreja Kisku. Osobné dary odovzdáva pápež v závere stretnutia.

Správa na Romereports.com síce uvádza ako obdarovaného arcibiskupa Zvolenského, no pápež na videu spomína Bezáka a po ňom jeho meno opakuje aj tlmočník. Bezák sa pre Denník N a .týždeň vyjadril, že o dare nič nevie. Kiskov hovorca Roman Krpelan pre médiá uviedol, že Svätý otec prezidenta pri odchode z audiencie prekvapil a „prezident dar arcibiskupovi Bezákovi samozrejme odovzdá“. 

Prezident Kiska pápežovi odovzdal dar zo Slovenska - štyri vianočné gule, ktoré vyrobili ľudia zo sociálne znevýhodnených skupín. Okrem toho pápeža pozval aj na návštevu SR. 

Inzercia

Pápež pri preberaní vianočných gúľ Kiskovi povedal, že ich nechá zavesiť na vianočný stromček v Dome svätej Marty, kde bude slúžiť omše až do Vianoc. 

Po jednej vianočnej guli pre pápeža vyrobili hendikepované deti a ich rodičia v košickom centre Liberta, deti a mladí dospelí v Detskom domove Turzovka, ľudia bez domova v bratislavskom centre Resoty Antona Srholca a žiaci základnej školy v Spišskom Hrhove, do ktorej chodia aj rómske deti. 

Slovenský prezident v mene svojich krajanov pozval hlavu katolíckej cirkvi aj na návštevu Slovenska.

Pápež na pozvanie odpovedal, že v princípe ho prijíma, avšak jedným dychom upozornil, že má nabitý program.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.