Vatikán vyvrátil informácie o svätorečení Matky Terezy

V priebehu Svätého roka milosrdenstva bude svätorečená Matka Tereza, napísali talianske denníky. Hovorca Svätej stolice tieto informácie odmietol.

"Jubileum Matky Terezy a Otca Pia". Pod týmto titulkom v utorok v talianskej tlači vyšli správy o rokovaní rímskeho magistrátu s Pápežskou radou na podporu novej evanjelizácie v súvislosti s organizáciou Roku milosrdenstva.

Talianske denníky Corriere della Sera a La Repubblica informovali, že v rámci Svätého roka milosrdenstva, ktorý vyhlásil pápež František, údajne prebehnú dve významné udalosti – svätorečenie Matky Terezy z Kalkaty a výstava ostatkov talianskeho kapucína, svätého Pia z Pietrelciny. Ako možný dátum svätoročenia albánskej misionárky taliansky denník uvádza prvú septembrovú nedeľu budúceho roka.

K téme
Pred 25 rokmi Slovensko navštívila Matka Tereza

Zdieľať

Hovorca Svätej stolice Federico Lombardi správy talianskych médií dementoval. O spomínaných udalostiach sa hovorilo na úrovni pracovnej hypotézy. Kanonizačný proces Matky Terezy doteraz nebol uzatvorený, a preto je zatiaľ bezpredmetné hovoriť o termíne svätorečení, podotkol hovorca Lombardi.

TK KBS, ig

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo