Vlk reaguje na Vatikán: O Bezákovi som hovoril pravdu

Kardinál Miloslav Vlk na svojej webovej stránke zareagoval na stanovisko Vatikánu, v ktorom Štátny sekretariát odmietol medializované informácie o stretnutí pápeža Františka s arcibiskupom Bezákom a kardinálom Vlkom. 

Kardinál Vlk poukázal na to, že pod vatikánskym stanoviskom nie je meno žiadnej konkrétnej osoby, podpis ani protokolárne číslo. "Pod textom je len anonymne uvedených niekoľko inštitúcií," napísal Vlk.

"Všetko, čo som o predmetnej audiencii v médiách uviedol, je plná pravda," bráni sa kardinál Vlk, podľa ktorého Štátny sekretariát nie je oboznámený so skutočnosťami. "Je preto zvláštne, kto teda formuloval toto ,stanovisko´ a s akým úmyslom, keď nikto zo spomenutých inštitúcií nebol prítomný na audiencii."

K téme
Vlk, Zvolenský, Giordana: Kto je víťazom v kauze Bezák?
Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

Zdieľať

Kardinál Vlk svoje stanovisko uzavrel konštatovaním, že komunikát dáva mnoho impulzov k ďalším špekuláciám, do ktorých sa on nechce púšťať.

Tlačová kancelária KBS začiatkom týždňa zverejnila stanovisko, v ktorom Štátny sekretariát Svätej stolice vyjadril zarmútenie nad "nepresnými a nesprávnymi interpretáciami", ktoré sa objavili po strenutí pápeža Františka s arcibiskupom Bezákom a kardinálom Vlkom.  

- ig -

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo