Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
07. apríl 2020

Kardinál Pell: Necítim zášť voči tomu, kto ma obvinil

Vyhlásenie austrálskeho kardinála Georga Pella po prepustení z väzenia.
Kardinál Pell: Necítim zášť voči tomu, kto ma obvinil

Kardinál George Pell. Foto – TASR/AP

Austrálsky súd High Court v pondelok 6. apríla (7. apríla nadránom nášho času) jednomyseľne rozhodol o oslobodení kardinála Georgea Pella z rozsudku Súdu štátu Victoria o jeho vine zo spáchania trestných činov zneužívanie mladistvých.

Kardinál George Pell po oslobodení z väzenia, v ktorom už zo šesťročného trestu strávil viac ako rok, vydal vyhlásenie, ktoré prinášame v plnom znení.

Utorok 7. apríla 2020

Dôsledne som nástojil na svojej nevine, znášajúc vážnu nespravodlivosť. Toto bolo dnes napravené jednomyseľným rozhodnutím Najvyššieho súdu (High Court). Teším sa, že si prečítam rozsudok a dôvody pre toto rozhodnutie dopodrobna.

Neprechovávam zášť voči tomu, kto ma obvinil, nechcem svojím oslobodením nič pridávať k tomu zraneniu a trpkosti, ktoré tak mnohí cítia; už je istotne dosť zraneniam a trpkosti.

V každom prípade, môj proces nebol referendom o Katolíckej cirkvi ani referendom o tom, ako cirkevné autority v Austrálii postupovali voči zločinu pedofílie v Cirkvi.

Podstatný bod je to, či som spáchal tieto odporné zločiny, a ja som ich nespáchal.

Inzercia

Jedine pravda je základom pre dlhodobé uzdravenie a jedine pravda je základom pre spravodlivosť, pretože spravodlivosť znamená pravdu pre všetkých.

Osobitná vďaka za všetky modlitby a tisíce podporných listov.

Jedine pravda je základom pre dlhodobé uzdravenie a jedine pravda je základom pre spravodlivosť, pretože spravodlivosť znamená pravdu pre všetkých. Zdieľať

Chcem poďakovať zvlášť svojej rodine za jej lásku a podporu a za to, čím si museli prejsť; svojmu malému tímu poradcov; tým, ktorí pozdvihli svoj hlas za mňa a dôsledkom toho trpeli; a všetkým svojim priateľom a podporovateľom tu i v zámorí.

Tiež vyjadrujem svoju najhlbšiu vďaku a zaviazanosť celému svojmu právnickému tímu za jeho neochvejné zasadenie sa o to, aby zvíťazila spravodlivosť, aby sa vnieslo svetlo do vyfabrikovanej obskúrnosti a aby sa ukázala pravda.

A ako poslednú vec, uvedomujem si súčasnú zdravotnú krízu. Modlím sa za všetkých, ktorých to postihuje a za náš zdravotnícky personál v prvej línii.

Kardinál George Pell

Odporúčame