Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
28. apríl 2020

Česká biskupská konferencia si zvolila nové vedenie. Kardinál Duka na čele končí

Novým predsedom ČBK sa stal olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner. Za podpredsedu zvolili kráľovohradeckého biskupa Jana Vokála.
Česká biskupská konferencia si zvolila nové vedenie. Kardinál Duka na čele končí

Nové vedenie ČBK, v strede arcibiskup Jan Graubner. Foto – cirkev.cz

Českí a moravskí biskupi sa stretli v utorok na 122. plenárnom zasadnutí Českej biskupskej konferencie (ČBK) v Olomouci, ktorá trvá iba jeden deň, a to pri zachovaní všetkých opatrení nariadených vládou na zamedzenie šírenia Covid-19.

Na zasadnutí sa zúčastní i apoštolský nuncius v Čechách Charles D. Balvo. Ako býva zvykom, predseda ČBK kardinál Dominik Duka prítomných informoval o dianí v spoločnosti a v Cirkvi v dobe koronavírusovej pandémie, dnes naposledy zo svojej pozície predsedu biskupskej konferencie.

Hlavným bodom rokovania plenárneho zasadnutia bola voľba nového vedenia ČBK. Novým predsedom sa stal olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner. Za podpredsedu členovia ČBK zvolili kráľovohradeckého biskupa Jana Vokála.

Novými členmi Stálej rady ČBK sa stali litoměrický biskup Jan Baxant a ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David.

Metropolita Graubner už biskupskú konferenciu viedol v rokoch 2000 až 2010, naposledy bol zástupcom kardinála Duku, ktorému vypršalo druhé funkčné obdobie, informovalo Rádio Proglas.

Rokovanie bude pokračovať popoludňajšou voľbou nového obsadenia komisií a rád a biskupi sa budú venovať ekonomickým záležitostiam a podnetom z komisií a pracovných skupín.

Inzercia

Odporúčame