Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Blogerka Katarína Mikulová

U katolíkov som našla pravdu, ktorú som roky hľadala

Od bulváru a ezoteriky sa vrátila späť k viere. Je moderná mladá žena, akých je plno. Až na to, že je katolíčka.

V mladom veku bola jej viera plná škrupúľ, preto ju zanechala. Po konverzii objavila jej krásu a atraktívnosť.

„Zamilovala som sa do katolicizmu. Nechcem, aby to znelo nejako fanaticky, ale ja som skutočne fascinovaná tým, ako dokonalo dokáže katolícka viera odpovedať na akékoľvek vnútorné poryvy človeka, od rôznych ťažkostí, pochybností, neistôt až po praktické záležitosti bežného života a vzťahov. Je to úžasné dielo, do ktorého sa oplatí ponoriť,“ hovorí v Postoj TV blogerka a PR špecialistka Katarína Mikulová.

Približuje momenty svojho obrátenia a cestu hľadania pravdy, ktorú sa dlhé roky snažila nájsť. „Ja neviem, či som bola hluchá a slepá, ale asi áno. Nechápem, ako som nemohla vidieť tú krásu, ktorú evanjelium ponúka. A keď to aj potom skutočne začnete žiť a okúsite na sebe, že je to pravda, vtedy sa vám otvára úplne nová perspektíva života.“

Čítajte články Kataríny Mikulovej v denníku Postoj Zdieľať

Katarína sa aj cez sociálne siete a svoje blogy snaží poukazovať na to, že viera je atraktívna aj pre človeka 21. storočia a nijako sa nevylučuje s moderným štýlom života. Trápi ju totiž, aký mediálny obraz sa vytvára o veriacich.

„Imidž katolíka je v protiklade s farebným, moderným, zábavným svetom neveriacich. My sme tí sivší s nudným prežívaním a zošnurovaní svojimi hodnotami. Ale to tak nie je. Snažím sa aj cez svoje posty na sociálnych sieťach poukazovať na to, že katolík je úplne normálny človek, ktorý môže mať rád módu, oddych, dobré jedlo a podobne. Keď niekoho potom ‚vyrušia‘ moje statusy napríklad o ruženci alebo púštnych otcoch, som len rada. Môže to byť impulz k prehodnoteniu obrazu, ktorý sa o nás katolíkoch vytvára,“ opisuje svoju motiváciu.

Celý rozhovor s katolíckou blogerkou si môžete pozrieť v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.