Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Hnutia a spoločenstvá Svet kresťanstva
26. máj 2021

Worship Nights

Godzone pripravuje modlitebné večery v štyroch mestách

Pri modlitbe bude ľudí sprevádzať kapela Espé, Jana Zubajová z kapely Heartbeat či kňazi Jozef Mihok a Ján Buc.

Godzone pripravuje modlitebné večery v štyroch mestách

Július Slovák s kapelou Espé. Zdroj: Facebook Godzone

Projekt Godzone po ročnom online vysielaní modlitieb chvál vyráža opäť medzi ľudí.

V priebehu leta pozýva na modlitebné večery Worship Nights v Bratislave, Prešove, Východnej a vo Velehrade v Českej republike.

Povolenú kapacitu 500 miest presiahli po pár dňoch od spustenia registrácie. V Prešove, kde je horšia epidemická situácia, sa podujatie v jeden večer uskutoční dvakrát.

„Už pred obdobím pandémie sme vnímali, akoby sa modlitba chvál stávala všednou či rutinnou. Zdalo sa, že chodíme na chvály s myšlienkou, že sú tu pre nás. No chvála patrí Bohu, on je ten, ktorý tróni na chvále svojho ľudu,“ uviedol riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Okrem kapely Espé povedie modlitbu chvál Jana Zubajová z kapely Heartbeat.

Inzercia

Pre mladšiu generáciu má byť lákadlom svedectvo rapera Augustína v podobe jeho hip-hopových skladieb. Na modlitebných večeroch vystúpia aj dvaja katolícki kňazi – Jozef Mihok a Ján Buc.

„V roku 2017 počas stretnutia Katolíckej charizmatickej obnovy v Ríme za účasti pápeža Františka zaznelo proroctvo, že polia sú pripravené na žatvu. Po pár rokoch prišiel lockdown a zrazu sme zatvorení. No keď som sa pozrel do Biblie, Ježiš na začiatku povedal: ​,Choďte do celého sveta.‘ Ani prvotná cirkev sa hneď nerozbehla medzi ľudí, ale zatvorila sa, modlila sa a vyšla, až keď Boh otvoril dvere,“ hovorí v promo videu redemptorista Mihok. 

„Niekedy si meníme význam chvál, chodíme pred Boha akoby s nákupným košíkom a vždy chceme z jeho oslavy niečo získať. Verím, že čas spoločného uctievania sa veľmi dotýka Božieho srdca, preto chceme prísť pred neho a chváliť ho len preto, lebo si to zaslúži,“ dodal kňaz Ján Buc.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.