Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Svet kresťanstva
03. august 2021

Godzone Race

Interaktívnou púťou pozývajú mladých na stretnutie s pápežom

Pešo, na bicykli či kolobežke. S pomocou tínedžerov prejdú moderátori Godzone tour stovky kilometrov.

Interaktívnou púťou pozývajú mladých na stretnutie s pápežom

Foto: Facebook Godzone

Projekt Godzone vytvoril nový koncept modernej púte Godzone Race. Ivan Petro a Dávid Slavkovský plánujú prejsť za týždeň z Brna do Košíc na strenutie s pápežom. To, akým spôsobom budú putovať, do značnej miery závisí od tínedžerov, ktorí sa zapoja a stanú sa súčasťou dvoch moderátorských tímov.

„Každoročne na Godzone tour prebieha súťaž moderátorov. Teraz sme ju presunuli do reálneho života, chceme hlavne mladých zabaviť a stretnúť sa s nimi naživo. Iniciatíva má byť pozvánkou na turné a stretnutie s pápežom“, povedal pre Svet kresťanstva vedúci marketingu Lukáš Valach.

Godzone Race sú preteky, v rámci ktorých musia moderátori putovať do ôsmich miest, kde sa uskutoční tohtoročné turné. V každom z nich splnia praktické úlohy, ako napríklad pomoc v nocľahárni s bezdomovcami.

S prepravou po Slovensku a jednotlivými úlohami im môžu pomôcť registrovaní členovia tímov. Komunikovať spolu budú cez sociálne siete. Spojkou medzi súťažiacimi a verejnosťou bude video štáb, ktorý ich putovanie zdokumentuje a bude streamovať.

Organizátori pretekov chcú kreatívnym spôsobom poukázať na silu a potrebu spoločenstva. „Ivo s Dávidom budú závislí od pomoci ľudí z celého Slovenska. Je to risk. Môže sa stať, že skončia v noci v divočine, alebo budú spať na lavičke v parku. Ale veríme v pomoc ľudí. Aj v bežnom živote sme odkázaní na bratov zo spoločenstva, či už v duchovnej alebo praktickej oblasti,“ vysvetlil Lukáš Valach.

Inzercia

Video pozvánka na Godzone Race/ Zdroj: You Tube

Čo ich na púti čaká, netušia ani samotní moderátori, ktorí priznávajú, že s blížiacim sa termínom majú zmiešané pocity a cítia rešpekt.

„My ani úplne nevieme, čo všetko nás čaká. Celé je to pripravené tak, že máme len základné informácie a všetko sa bude diať naživo a autenticky. Ľudia budú môcť zasahovať do samotného diania a rozhodovať o niektorých našich krokoch, takže to bude určite zaujímavé, povedal Ivan Petro.

Poslednou zastávkou budú Košice, kde na stretnutí s pápežom dostatnú osobitnú výzvu, ktorú v rámci súťaže musia splniť. Preteky nakoniec vyvrcholia na Godzone tour, ktoré organizátori plánujú v novembri.

„Po celovečernom filme chceme urobiť turné fyzicky, v akejkoľvek podobe to bude možné. Veríme, že tento rok sa stretneme naživo v čo najväčšom možnom počte,“ dodal Valach. 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.