Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. október 2021, 08:54

Hillsong Church

Austrálsky pastor obvinený z krytia pohlavného zneužívania sa cíti byť nevinný

Austrálsky pastor obvinený z krytia pohlavného zneužívania sa cíti byť nevinný

Foto - TASR/AP

Pastor Brian Houston, ktorý je vplyvnou náboženskou osobnosťou, je obvinený z toho, že neoznámil úradom zneužívanie chlapca po tom, ako sa o ňom v roku 1999 dozvedel.

Austrálsky pastor a zakladateľ globálnej evanjelikálnej cirkvi Hillsong, ktorý je obvinený z toho, že kryl údajné pohlavné zneužívanie spáchané jeho zosnulým otcom, v utorok vyhlásil, že sa cíti byť nevinný. Informovala o tom agentúra AFP.

Pastor Brian Houston, ktorý je vplyvnou náboženskou osobnosťou s väzbami na austrálskeho premiéra Scotta Morrisona, je obvinený z toho, že neoznámil úradom zneužívanie chlapca po tom, ako sa o ňom v roku 1999 dozvedel.

Jeho otec Frank, ktorý zomrel v roku 2004, bol obvinený z pohlavného zneužívania sedemročného chlapca v čase, keď bol kazateľom v 70. rokoch minulého storočia.

Právni zástupcovia Houstona mladšieho v utorok na krátkom súdnom pojednávaní v Sydney uviedli, že ich klient je v zmysle vznesených obvinení nevinný.

Brian Houston v minulosti odmietol obvinenia z toho, že kryl pohlavné zneužívanie, pričom uviedol, že svojho otca s týmito tvrdeniami  konfrontoval, ale nešiel na políciu na základe želania údajnej obete.

Premiér Morrison, ktorý sa zúčastnil na viacerých podujatiach Hillsong Church, vo vyhlásení po vznesení obvinení uviedol, že by nebolo "vhodné sa k prípadu vyjadrovať".

Hillsong Church má pobočky v 30 krajinách a hlási priemernú návštevnosť 150-tisíc veriacich týždenne.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.