Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
31. august 2009

Uruguajskí biskupi kritizujú zákon o homosexuálnych adopciách

Uruguaj je prvou latinskoamerickou krajinou, v ktorej si homosexuáli budú môcť adoptovať deti. Nový zákon sa stretol s ostrou kritikou miestnych biskupov. Vo včerajšom vydaní o tom informuje vatikánsky denník L´Osservatore Romano. Zákon odklepol uruguajský parlament vo štvrtok 40 hlasmi „za“ a ...

Uruguaj je prvou latinskoamerickou krajinou, v ktorej si homosexuáli budú môcť adoptovať deti. Nový zákon sa stretol s ostrou kritikou miestnych biskupov. Vo včerajšom vydaní o tom informuje vatikánsky denník L´Osservatore Romano.

Zákon odklepol uruguajský parlament vo štvrtok 40 hlasmi „za“ a 13 „proti“. Homosexuálni partneri si podľa neho po štyroch rokoch spoločného života môžu adoptovať dieťa. Zákon musí ešte prejsť senátom, kde sa však neočakávajú žiadne komplikácie. Homosexuálne zväzky sú v krajine povolené od minulého roka.

Nicolás Cotugno, arcibiskup Montevidea a predseda rady pre rodinu miestnej biskupskej konferencie schválený zákon rázne odmietol. Vo svojom vyhlásení uvádza, že homosexuálne adopcie nie sú náboženskou, filozofickou ani sociologickou otázkou, ale otázkou rešpektu k prirodzenému zákonu. „Pripustenie adopcie detí homosexuálnymi pármi ide proti ľudskej prirodzenosti,“ vyhlásil arcibiskup, ktorý zároveň zdôraznil, že zákon ide proti vyššiemu záujmu dieťaťa, ktoré sa stáva len akýmsi nástrojom uspokojenia potrieb iných. Arcibiskup sa domnieva, že parlament mal radšej schváliť zákon, ktorý by uľahčil proces adopcie prirodzenými rodičmi.

Napriek tomu, že homosexuáli si ako ľudia zaslúžia maximálny rešpekt, Cirkev odmieta ich zväzky, pretože dvaja muži alebo dve ženy nemôžu vytvoriť skutočnú rodinu, povedal arcibiskup Cotugno.

Zdroj: L´Osservatore Romano (30.8.2009), Zenit

Foto: uruguayinforme.com

Inzercia

Odporúčame

Nový veľvyslanec USA pri Svätej stolici je už v Ríme

Nový veľvyslanec USA pri Svätej stolici je už v Ríme

V stredu priletel do Ríma nový veľvyslanec USA pri Svätej stolici, profesor Miguel Humberto Diaz. Jeho misia sa oficiálne začne odovzdaním poverovacích listín pápežovi Benediktovi XVI. Informovala o tom agentúra Catholic News Service. Štyridsaťpäťročný katolícky teológ pristál na letisku...