Uruguajskí biskupi kritizujú zákon o homosexuálnych adopciách

Uruguaj je prvou latinskoamerickou krajinou, v ktorej si homosexuáli budú môcť adoptovať deti. Nový zákon sa stretol s ostrou kritikou miestnych biskupov. Vo včerajšom vydaní o tom informuje vatikánsky denník L´Osservatore Romano.

Zákon odklepol uruguajský parlament vo štvrtok 40 hlasmi „za“ a 13 „proti“. Homosexuálni partneri si podľa neho po štyroch rokoch spoločného života môžu adoptovať dieťa. Zákon musí ešte prejsť senátom, kde sa však neočakávajú žiadne komplikácie. Homosexuálne zväzky sú v krajine povolené od minulého roka.

Nicolás Cotugno, arcibiskup Montevidea a predseda rady pre rodinu miestnej biskupskej konferencie schválený zákon rázne odmietol. Vo svojom vyhlásení uvádza, že homosexuálne adopcie nie sú náboženskou, filozofickou ani sociologickou otázkou, ale otázkou rešpektu k prirodzenému zákonu. „Pripustenie adopcie detí homosexuálnymi pármi ide proti ľudskej prirodzenosti,“ vyhlásil arcibiskup, ktorý zároveň zdôraznil, že zákon ide proti vyššiemu záujmu dieťaťa, ktoré sa stáva len akýmsi nástrojom uspokojenia potrieb iných. Arcibiskup sa domnieva, že parlament mal radšej schváliť zákon, ktorý by uľahčil proces adopcie prirodzenými rodičmi.

Napriek tomu, že homosexuáli si ako ľudia zaslúžia maximálny rešpekt, Cirkev odmieta ich zväzky, pretože dvaja muži alebo dve ženy nemôžu vytvoriť skutočnú rodinu, povedal arcibiskup Cotugno.

Zdroj: L´Osservatore Romano (30.8.2009), Zenit

Foto: uruguayinforme.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo