Futbalové hviezdy navštívili pápeža Františka (foto)

Futbalové hviezdy navštívili pápeža Františka (foto)

Futbalové tímy Juventusu Turín (vľavo) a Lazia Rím (vpravo) pózujú s pápežom Františkom.

Buffon, Higuaín, Mandžukič a ďalší hráči Juventusu Turín a Lazia Rím v predvečer finále Talianskeho pohára zavítali do Vatikánu.

Buďte príkladom lojálnosti a svornosti, predovšetkým pre mladých. Tieto slová pápež František adresoval hráčom futbalových klubov Juventus Turín a Lazio Rím, ako aj členom vedenia talianskej ligy Seria A, ktorých prijal na audiencii vo Vatikáne. Futbalové hviezdy čaká v stredu večer finále Talianskeho pohára.

Svätý Otec hráčom pripomenul, že okrem dosahovania vynikajúcich výsledkov sa môžu tešiť veľkej popularite. „Toto vás ešte viac zaväzuje, aby ste vydávali svedectvo o skutočných hodnotách športu,“ uviedol vo svojom príhovore pápež František a futbalistom pripomenul, aký obrovský vplyv majú na mládež:

„Tí, ktorí sa považujú za ,majstrov´, sa ľahko stávajú referenčnými bodmi. Preto je každý zápas skúškou vyváženosti, sebaovládania a dodržiavania pravidiel. Ten, kto vlastným správaním v tomto všetkom obstojí, stane sa príkladom pre svojich obdivovateľov. A to je to, čo vám všetkým prajem: aby ste boli svedkami lojálnosti, čestnosti, svornosti a ľudskosti.“


Prezident Lazia Rím Claudio Lotito odovzdáva dres Svätému Otcovi.


Generálny manažér Juventusu Turín Giuseppe Marotta a viceprezident Pavel Nedvěd s pápežom Františkom.


Tréner Juventusu Turín Massimiliano Allegri sa zdraví s pápežom Františkom.


Pápeža pozdravil aj tréner Lazia Rím Simone Inzaghi.


Pápež František pózuje s futbalovým tímom Juventusu Turín.

Svätý Otec upriamil pozornosť športovcov aj na skutočnosť, že „na štadiónoch sa, bohužiaľ, niekedy vyskytujú prípady násilia, ktoré narušujú hladký priebeh zápasov a zdravú zábavu ľudí“:

„Prial by som si, pokiaľ je to len vo vašej moci, aby ste vždy napomáhali športovú aktivitu, aby takou aj zostala, a aby ste osobným úsilím všetkých dávali podnet k súdržnosti medzi športovcami i v celej spoločnosti. Ďakujem vám zo srdca za vašu návštevu a želám vám skutočne dobrý zápas,“ dodal na záver stretnutia pápež František.

Foto – TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo