Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
05. júl 2014

Vatikán uznal Medzinárodnú asociáciu exorcistov

Vatikánska Kongregácia pre klérus schválila pôsobenie Medzinárodnej asociácie exorcistov. V súčasnosti má 250 členov z 30 krajín. Medzinárodná asociácia exorcistov (AIE) získala cirkevnoprávny štatút vďaka dekrétu, ktorý v polovici júna vydala Kongregácia pre klérus. Informoval o tom vatikánsky de...

Vatikánska Kongregácia pre klérus schválila pôsobenie Medzinárodnej asociácie exorcistov. V súčasnosti má 250 členov z 30 krajín.

Medzinárodná asociácia exorcistov (AIE) získala cirkevnoprávny štatút vďaka dekrétu, ktorý v polovici júna vydala Kongregácia pre klérus. Informoval o tom vatikánsky denník L´Osservatore Romano, portál Vatican Insider, aj Tlačová kancelária KBS
S myšlienkou zjednotenia exorcistov prišiel rímsky exorcista Gabriele Amorth (na obr.) už v 80. rokoch 20. storočia. V tomto období sa totiž šírili viaceré okultné praktiky a rástol počet veriacich, ktorí sa cítili ohrození, a preto sa obracali na exorcistov. Tak vznikol nápad zjednotiť exorcistov a poskytnúť im príležitosť na výmenu skúseností a názorov, aby potom dokázali poskytovať efektívnejšiu a konkrétnejšiu pomoc. Začiatkom septembra 1991 sa preto zrodila Talianska asociácia exorcistov. 
V roku 1993 sa páter Amorth a ďalší talianski exorcisti zúčastnili na stretnutí zorganizovanom francúzskym exorcistom René Chenessauom a teológom René Laurentinom. Stretnutie sa zopakovalo aj v roku 1994 v Aricciu, kde sa exorcisti rozhodli každé dva roky pokračovať v týchto stretnutiach. Páter Amorth bol zvolený za prezidenta asociácie a jeho ďalší členovia pripravili náčrt štatútu medzinárodného združenia.
Ako pre denník L´Osservatore Romano povedal Francesco Bamonte, exorcista Rímskej diecézy, schválenie združenia exorcistov Svätou stolicou „je dôvodom na radosť nielen pre členov združenia, ale pre celú cirkev,” v ktorej „Boh povoláva niektorých kňazov k tejto dôležitej službe exorcizmu a oslobodenia, a zveruje im úlohu s pokorou, vierou a láskou doprevádzať” osoby, ktoré potrebujú osobitnú duchovnú a pastoračnú pozornosť, a tiež povzbudzovať ich na ceste oslobodenia a oživovať v nich nádej.
O svetoznámom exorcistovi Gabrielovi Amorthovi vyšli dve knihy aj vo vydavateľstve Don Bosco: Posledný exorcista a Znamenie exorcistu.
- ig -

Súvisiace články:
Foto: facebook.com

Inzercia

Odporúčame

Mladí kresťania sa zabávali na evanjelizačnej diskotéke

Mladí kresťania sa zabávali na evanjelizačnej diskotéke

Členovia projektu Walking On Water (WOW) pripravili pre svojich rovesníkov evanjelizačnú diskotéku. Modlitby chvál, kresťanská disco hudba, rap a tanečné čísla zaujali aj majiteľa disco klubu. Viac ako 150 mladých kresťanov prilákala do Ladcov diskotéka, kde sa mohli zabaviť a zažiť spoločenstvo. „...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.