Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
29. október 2014

Exorcisti varujú: Rastie počet posadnutí diablom

V Ríme sa zišlo 300 exorcistov na prvom stretnutí Medzinárodnej asociácie exorcistov (AIE). Hovorili o náraste prípadov posadnutí diablom. Združenie exorcistov, ktoré v júni tohto roku schválil aj Vatikán, sa zišlo na svojom prvom zasadaní. Diskutovali najmä o šírení okultizmu, satanizmu a ezoterik...

V Ríme sa zišlo 300 exorcistov na prvom stretnutí Medzinárodnej asociácie exorcistov (AIE). Hovorili o náraste prípadov posadnutí diablom.

Združenie exorcistov, ktoré v júni tohto roku schválil aj Vatikán, sa zišlo na svojom prvom zasadaní. Diskutovali najmä o šírení okultizmu, satanizmu a ezoteriky. Podľa hovorcu AIE Valtera Cascioliho sa v dôsledku týchto aktivít zvýšil „počet prípadov mimoriadnej démonskej aktivity, zvlášť obsesiou a diabolským posadnutím“.

Exorcisti vyzvali k väčšej bdelosti. „Boj proti zlu a zlému sa stáva stále naliehavejším. Je to zjavne spôsobené – okrem priamej činnosti nepriateľa Boha – aj oslabením viery, neviazanosťou, teda bezzásadovosťou a dnes rozšíreným kultúrnym relativizmom,“ povedal Vatikánskemu rozhlasu psychiater Cascioli. Podľa neho je diabol veľmi ľstivý, pretože sa usiluje ľudí presvedčiť, že neexistuje.

„Vieme, že ten, kto rozdeľuje – diabol – nás nielen oddeľuje od Boha, ale rozdeľuje tiež ľudí medzi sebou i v rodinách,“ dodal hovorca exorcistov.

K téme
Vatikán uznal Medzinárodnú asociáciu exorcistov

Pápež František v posolstve adresovanom predsedovi AIE Francescovi Bamontemu napísal, že „exorcisti zvláštnou službou v spoločenstve s biskupmi preukazujú lásku a prívetivosť cirkvi voči tým, ktorí trpia pôsobením Zlého“.

Vo Vydavateľstve Don Bosco v týchto dňoch vyšlo knižné svedectvo Francesca Vaiasusa, ktorý bol viacnásobne posadnutý diablom. Začiatkom novembra autor knihy pricestuje na Slovensko, aby sa v Bratislave a Košiciach stretol s čitateľmi.

- ig -

 
Súvisiace články

Inzercia

Odporúčame

Nepochopená synoda

Nepochopená synoda

Mimoriadna Synoda biskupov o rodine podľa niektorých nesplnila očakávania. Ani nemohla. Nie kvôli tomu, že by zlyhala. To len očakávania boli výrazne prehnané a nereálne. frantisek-mala.jpg Revolúcia vo Vatikáne. Takéto titulky zaplavovali médiá počas prvého polčasu ...

Chronológia blahorečenia Pavla VI.

Chronológia blahorečenia Pavla VI.

Po svätorečení Jána Pavla II. a Jána XXIII. sme sa dočkali blahorečenia Pavla VI. Pozrite si priebeh jeho beatifikačného procesu. 11.5.1993 – kardinál Camillo Ruini, vikár Jána Pavla II. pre Rímsku diecézu, oznámil začatie diecéznej fázy procesu blahorečenia október 2012 – teologická komisia Kong...