Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
03. máj 2019

Českí biskupi zriadili kontaktné miesto na pomoc obetiam zneužívania

Kontaktné miesto disponuje sieťou odborníkov z radov psychoterapeutov, duchovných a právnych poradcov na území celej Českej republiky. 
Českí biskupi zriadili kontaktné miesto na pomoc obetiam zneužívania

Foto - TK KBS/Tomáš Tetiva

Katolícka cirkev v Čechách otvorila kontaktné miesto na pomoc obetiam sexuálneho zneužívania. Sprostredkuje odbornú, duchovnú a sociálnu starostlivosť, vrátane terapeutickej a psychologickej pomoci, a poskytne orientačné právne rady pre prípadné ďalšie kroky pri riešení káuz sexuálnych zneužívaní.

„Klientom kontaktného miesta chceme ponúknuť sprostredkovanie kvalifikovanej starostlivosti odborníkov a samozrejme zaručujeme zachovanie absolútnej mlčanlivosti, anonymitu a ochranu osobných údajov. Klienti môžu osloviť pracovníkov kontaktného miesta telefonicky, e-mailom a tiež prostredníctvom webového formulára, ktorý je súčasťou nového webu www.ochrananezletilych.cz,“ hovorí pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer, ktorý bol delegovaný za Českú biskupskú konferenciu zriadením tohto miesta.

„Ide o pastoračnú aktivitu v rámci cirkvi, ktorá by mala ponúknuť širokú škálu pomoci v ťažkých situáciách, v ktorých sa obete týchto zavrhnutiahodných činov veľakrát nachádzajú,“ dodáva biskup Wasserbauer.

Prečítajte si aj
Na Slovensku vzniklo Centrum na ochranu maloletých Zdieľať

Obete sexuálneho zneužívania si môžu zvoliť, aká forma komunikácie im najlepšie vyhovuje. Môžu vystupovať i úplne anonymne. Odborne vyškolení pracovníci kontaktného miesta zmapujú ich potreby a podľa nich im ponúknu ďalšiu cestu.

Kontaktné miesto nezaisťuje začatie cirkevného procesu ani policajného vyšetrovania, ale na žiadosť klientov je možné tieto kroky sprostredkovať. Služba je samozrejme bezplatná. 

 

Inzercia

Odporúčame