Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
21. novembec 2019

Pápež František v Thajsku odsúdil zneužívanie žien a detí na sex

Násilie, zneužívanie a zotročovanie predstavujú zlo, ktoré musí byť podľa Františka vykorenené.
Pápež František v Thajsku odsúdil zneužívanie žien a detí na sex

Pápež František máva veriacim pred svätou omšou na národnom štadióne v Bangkoku vo štvrtok. FOTO TASR/AP

Pápež František odsúdil vo štvrtok zneužívanie žien a detí na prostitúciu v Thajsku, ktoré je známe sexuálnou turistikou.

Na omši, ktorú celebroval na Národnom štadióne v Bangkoku pred približne 60 000 veriacimi, uviedol, že násilie, zneužívanie a zotročovanie predstavujú zlo, ktoré musí byť vykorenené.

Pápež v homílii spomenul zneužívanie žien a detí a útrapy utečencov a migrantov už druhýkrát v priebehu jedného dňa. „Myslím tu na deti a ženy, ktoré sú obeťami prostitúcie a obchodovania s ľuďmi, ponížené, čo sa týka ich základnej ľudskej dôstojnosti,“ uviedol 82-ročný pápež podľa agentúry Reuters.

Pápeža predtým oficiálne privítali členovia thajskej vlády v sídle premiéra v Bangkoku, kde vystúpil s prejavom, v ktorom hovoril o mnohých humanitárnych otázkach. Svätý Otec označil celosvetový problém utečencov za „dôležitú etickú otázku súčasnosti“. Povedal, že problém sa netýka samotnej migrácie, ale pramení zo situácií, ktoré nútia ľudí utekať zo svojich domovov.

„Thajsko malo kedysi povesť krajiny, ktorá prijíma utečencov,“ povedal pápež. „Žiadam, aby spoločenstvá v každej krajine pri riešení problémov, ktoré vedú ľudí k úteku z krajiny, postupovali zodpovedne.“

František dodal, že v súvislosti s otázkou utečencov by chcel upozorniť na ženy a deti, ktoré sú zneužívané a čelia „mnohým formám násilia a nútenej práce“.

Pápež odcestuje z Thajska v sobotu do Japonska.

Inzercia

Odporúčame