Pápež František v Thajsku odsúdil zneužívanie žien a detí na sex

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pápež František v Thajsku odsúdil zneužívanie žien a detí na sex

Pápež František máva veriacim pred svätou omšou na národnom štadióne v Bangkoku vo štvrtok. FOTO TASR/AP

Násilie, zneužívanie a zotročovanie predstavujú zlo, ktoré musí byť podľa Františka vykorenené.

Pápež František odsúdil vo štvrtok zneužívanie žien a detí na prostitúciu v Thajsku, ktoré je známe sexuálnou turistikou.

Na omši, ktorú celebroval na Národnom štadióne v Bangkoku pred približne 60 000 veriacimi, uviedol, že násilie, zneužívanie a zotročovanie predstavujú zlo, ktoré musí byť vykorenené.

Pápež v homílii spomenul zneužívanie žien a detí a útrapy utečencov a migrantov už druhýkrát v priebehu jedného dňa. „Myslím tu na deti a ženy, ktoré sú obeťami prostitúcie a obchodovania s ľuďmi, ponížené, čo sa týka ich základnej ľudskej dôstojnosti,“ uviedol 82-ročný pápež podľa agentúry Reuters.

Pápeža predtým oficiálne privítali členovia thajskej vlády v sídle premiéra v Bangkoku, kde vystúpil s prejavom, v ktorom hovoril o mnohých humanitárnych otázkach. Svätý Otec označil celosvetový problém utečencov za „dôležitú etickú otázku súčasnosti“. Povedal, že problém sa netýka samotnej migrácie, ale pramení zo situácií, ktoré nútia ľudí utekať zo svojich domovov.

„Thajsko malo kedysi povesť krajiny, ktorá prijíma utečencov,“ povedal pápež. „Žiadam, aby spoločenstvá v každej krajine pri riešení problémov, ktoré vedú ľudí k úteku z krajiny, postupovali zodpovedne.“

František dodal, že v súvislosti s otázkou utečencov by chcel upozorniť na ženy a deti, ktoré sú zneužívané a čelia „mnohým formám násilia a nútenej práce“.

Pápež odcestuje z Thajska v sobotu do Japonska.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo