Vatikán má svojho muža medzi stovkou najvplyvnejších Európanov

Sekretár Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky Paul Tighe patrí podľa magazínu WIRED medzi sto najvplyvnejších ľudí v Európe.


Britská verzia populárneho magazínu WIRED zverejnila mená sto najvplyvnejších osobností v Európe v roku 2015. Redakcia na 82. miesto vybrala Paula Tigheho, sekretára Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky.

Miestenku v rebríčku WIRED si Tighe vyslúžil za to, že spravuje konto pápeža Františka na sociálnej sieti Twitter a manažuje aj jeho aplikáciu pre mobily a tablety. Tighe, ktorý je podľa WIRED „len krôčik alebo dva od toho, aby bol online hlasom Boha“, má podľa časopisu modernizovať komunikačnú politiku Vatikánu.

Zoznam, ktorý vyberala redakcia WIRED UK, nereflektuje majetok osobností, ale ich reálny vplyv - „tú špeciálnu schopnosť dotknúť sa kultúry, dosiahnuť značný úspech, spojiť milióny ľudí“.

Paul Tighe má na starosti twíty Svätého Otca. Vo viacerých jazykových mutáciách sleduje hlavu Katolíckej cirkvi už 20 miliónov ľudí. Viac followerov má len americký prezident Barack Obama. Ako však uvádza štúdia Twiplomacy, pápež František je najvplyvnejšia osobnosť na Twitteri.

Pápež František vymenoval v apríli 2015 päťčlenný výbor, ktorý má reformovať vatikánske médiá. Okrem Paula Tigheho, ktorý mal v minulosti na starosti komunikáciu Dublinskej arcidiecézy, sú členmi komisie šéf Vatikánskeho televízneho centra Dario Viganò, riaditeľ jezuitského dvojtýždenníka La Civiltà Cattolica Antonio Spadaro, výkonný riaditeľ denníka talianskych biskupov Avvenire Paolo Nusiner a „vatikánsky webmaster“ Lucio Adrian Ruiz, ktorý spravuje vatikánske internetové siete a telekomunikácie.

Prvé miesto rebríčka WIRED UK obsadil investor Oliver Samwer zo spoločnosti Rocket Internet, ktorá má podiely v startupových firmách po celom svete.

Matúš Demko

Foto: youtube.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo