Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Líder väzenského spoločenstva Dismas

Keď vidím plakať odsúdeného na doživotie, nepochybujem, že je to Božia práca

Michal Libant pracoval 20 rokov v leopoldovskej väznici. Sám zažil obrátenie a dnes hovorí o Bohu vo väzniciach po celom Slovensku. 

„Všetko sa to začalo koncertom Lámačských chvál. Pozval som ich hrať do leopoldovskej väznice pre tie najťažšie prípady. A postupne Boh lámal srdcia niektorých odsúdených, začali sme sa pravidelne stretávať na biblickom krúžku. Si predstavte tých tvrdých chlapov, ako dvíhajú ruky a spievajú piesne chvál,“ opisuje v Postoj TV Michal Libant začiatky spoločenstva Dismas, do ktorého patrí vyše 700 väzňov.

„Veľmi ťažko si získavate ich dôveru. Sú voči vám upodozrievaví, nechápu, prečo vôbec niečo pre nich nezištne robíte. Vo väznici platí, že podľa seba súdim teba. Oni sú manipulátori, klamári, mnohí niekoľkonásobní vrahovia a pomôže len Boží zásah, ktorý pohne ich vnútrom. Potom sa vám otvoria, rozpovedia svoj príbeh a s dôverou prosia o modlitbu,“ hovorí Libant o svojej práci, v ktorej bol svedkom nejedného zázračného obrátenia, odpustenia, návratu k rodinným väzbám.

Silné príbehy o mužoch, ktorí až vo väznici našli Boha a uverili v neho, si môžete pozrieť v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.