Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cirkev Svet kresťanstva
11. november 2021

Godzone tour

Pre pandémiu rušia koncerty v čiernych okresoch (aktualizované)

Po novom bude vystúpenie pre kategóriu OTP len v Bratislave. V Poprade, Zvolene a Žiline sa turné neuskutoční vôbec.

Pre pandémiu rušia koncerty v čiernych okresoch (aktualizované)

Foto: Godzone

Organizátori trinásteho ročníka Godzone tour avizujú, že pre nepriaznivú pandemickú situáciu rušia viaceré koncerty. 

Turné s názvom Boh nie je mŕtvy sa malo uskutočniť v piatich slovenských mestách v dvoch časoch po sebe – pre kategóriu OTP aj zaočkovaných. Projekt Godzone nakoniec vystúpi pre očkovaných len v Prešove a Bratislave. Pre skupinu OTP (teda očkovaných, testovaných a po prekonaní) program zopakujú iba v Bratislave. Koncertu v Ostrave sa zmeny nedotkli.

„Registrácia vopred nie je nutná, takže môže prísť hocikto, kto sa rozhodne aj v ten deň, pokiaľ sa zmestí do povolenej kapacity,“ vysvetľuje pre Svet kresťanstva vedúci mediálneho tímu Godzone Lukáš Valach. Kapacita na vystúpeniach pre zaočkovaných nebude obmedzená. Zo skupiny OTP môže prísť do Bratislavy 3 000 účastníkov.

„Robili sme všetko preto, aby mohli prísť na Godzone tour všetci, ktorí majú záujem. Rešpektujeme nariadenia aj odporúčania odborníkov a sme vďační, že turné môžeme realizovať aspoň v obmedzenej forme, minulý rok nám neumožnil ani to,“ hovorí riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Pre tých, ktorí sa nezmestia do povolenej kapacity, bude pripravený živý prenos koncertu v Ostrave v TV Noe alebo na sociálnych sieťach.

„Keď sme v lete plánovali turné, nič nenasvedčovalo tomu, že už v novembri bude takáto situácia. Dokonca aj po stretnutiach s pápežom sa pandemická situácia vyvíjala relatívne stabilne. Stále vnímame potrebu ísť medzi ľudí. Čelíme síce pandémii, ktorá postihuje telo, no veľa ľudí potrebuje posilniť aj na duši,” dodal Valach. 

Inzercia

Sprievodná pieseň Godzone tour 2021 – Boh nie je mŕtvy/Zdroj: YouTube

Na posledné turné, ktoré sa uskutočnilo naživo, prišlo 25-tisíc ľudí. Minulý rok sa uskutočnilo formou filmu „TO, na čom záleží“. Za masovým podujatím stojí tento rok 250 dobrovoľníkov, ktorí s prvými úlohami začali už v januári. Hudobno-tanečný program pre mladých chce priniesť posolstvo, že Boh nie je mŕtvy.

„Zdalo sa nám, že ľudia v našom okolí nerátajú s tým, že Boh môže zasiahnuť do ich situácie. Je to odvážny názov, doteraz sme mali témy, v ktorých sa nehovorilo priamo o Bohu. Chceme svetu na rovinu povedať, že Boh skutočne žije a koná,“ vysvetľuje Soňa Valachová z manažérskeho tímu.

Godzone tour nepredstavuje iba sériu večerných koncertov. Ponúkajú tiež praktickú pomoc v charitných centrách, pomáhajú bezdomovcom, navštevujú domovy dôchodcov alebo upratujú okolie. Pred samotným koncertom prebiehajú evanjelizácie na námestiach a v školách, čo tento rok nebude možné.

Godzone tour je evanjelizačný koncert pre mladých, ktorý je už trinásť rokov súčasťou Týždňa cirkvi pre mládež. Zastrešuje ho Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a provinciál rehole piaristov na Slovensku Juraj Ďurnek.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.